Termomodernizacja - rozmowa z ekspertem KRISPOL

Termomodernizacja obejmuje znacznie więcej niż samą wymianę nieefektywnych źródeł ciepła. Dopłaty można uzyskać na docieplanie przegród zewnętrznych pomieszczeń ogrzewanych, przegród wewnętrznych budynku, kolektorów słonecznych, mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Termomodernizacja - rozmowa z ekspertem KRISPOL

Dofinansowanie czy ulga zakładają również wymianę stolarki zewnętrznej – okien, drzwi balkonowych, drzwi zewnętrznych czy bram garażowych.

Tu z pomocą przychodzą produkty KRISPOL. Zastosowanie wysokiej jakości stolarki i prawidłowy jej montaż pozwoli na oszczędzanie energii.

Sposoby na poprawę powietrza

Smog to zjawisko, które powstaje w wyniku współwystępowania zanieczyszczeń powietrza spowodowanych działalnością człowieka i niekorzystnych zjawisk atmosferycznych.

Problem smogu jest szczególnie dotkliwy w niektórych rejonach kraju i dużych aglomeracjach miejskich.

Smog dokucza jednak często także mieszkańcom niewielkich miast, a nawet niekorzystnie położonych wsi.

Problem smogu stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia. Narodowy Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej szacuje, że smog rocznie powoduje aż 45 000 zgonów. Smog odpowiada za szereg chorób i problemów zdrowotnych.

Od bólu głowy, zaburzeń układu nerwowego przez przewlekłe choroby płuc i serca, aż po nowotwory. Na szczęście istnieje wiele sposobów na poprawę jakości powietrza i rozwiązanie problemu smogu w dłuższej perspektywie.

Elementem, który ma największe znaczenie w walce ze smogiem, jest nowoczesne ogrzewanie domu. Piec ekologiczny i ekologiczne paliwo pozwalają znacznie ograniczyć emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

W walce ze smogiem pomagają także domy energooszczędne oraz termomodernizacja domów wybudowanych kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu.

Ulga lub dofinansowanie termomodernizacji

Termomodernizacja domu to szereg działań, które mają na celu poprawienie efektywności energetycznej budynku. W praktyce oznacza to, że do utrzymania optymalnej temperatury w budynku zużywa się mniej energii niż przed termomodernizacją.

Termomodernizacja to na przykład docieplenie ścian, nowa izolacja dachu, wymiana okien, instalacja odnawialnych źródeł energii czy wymiana wysokoemisyjnego źródła ogrzewania.

Wiele z tych działań wiąże się ze sporymi kosztami. Tu z pomocą przychodzą różne programy wsparcia dla tego rodzaju działań. Dotacja Czyste Powietrze pozwala uzyskać dofinansowanie w kwocie nawet 135 000 zł.

Dzięki temu programowi można także otrzymać niskooprocentowaną pożyczkę na atrakcyjnych warunkach. Obowiązuje także ulga termomodernizacyjna.

Dzięki niej wydatki związane z termomodernizacją można odliczyć od dochodów. Ulga termomodernizacyjna pozwala odliczyć maksymalnie 53 000 zł.

Ulga termomodernizacyjna 2023 - rozmowa z Ekspertem KRISPOL.

Termomodernizacja - co można odliczyć?

Jakie wydatki można odliczyć od dochodu w ramach termomodernizacji? Ulga pozwala na odliczenie nie tylko kosztów wymiany źródła ciepła w domu czy mieszkaniu. Pod ulgę termomodernizacyjną podlegają także takie działania jak:

  • wymiana stolarki zewnętrznej (wymiana drzwi zewnętrznych, tarasowych czy okien na modele o lepszych parametrach termoizolacyjnych),
  • wymiana bramy garażowej,
  • docieplanie przegród zewnętrznych pomieszczeń ogrzewanych,
  • montaż instalacji fotowoltaicznej,
  • budowę przegród termoizolacyjnych wewnątrz budynku.

Na stronie firmy KRISPOL dostępny jest specjalny poradnik, który pomaga wybrać konkretny program wsparcia dla działań termomodernizacyjnych. W ofercie jest również szereg rozwiązań zaprojektowanych z myślą o termomodernizacji budynku.

Stolarka otworowa firmy KRISPOL spełnia normy domów energooszczędnych i pozwala na znaczną redukcję kosztów ogrzewania budynku.

Wejdź na: http://krispol.pl/termomodernizacja
Dofinansowanie na ocieplenie domu: https://tinyurl.com/2p88w4pj


źródło i zdjęcia: KRISPOL

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT