Europejski certyfikat - Passive House Institute dla eksperta Vetrex

Marcin Tomczyński jest ekspertem Vetrex, a w firmie pełni funkcję pełnomocnika zarządu ds. montażu i rozwoju produktu. Dzięki ciężkiej pracy uzyskał tytuł Europejskiego Certyfikowanego Mistrza Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego.

Europejski certyfikat - Passive House Institute dla eksperta Vetrex

Europejski certyfikat dla polskiego eksperta 

Certyfikat przyznany został przez Instytut Budownictwa Pasywnego w Darmstadt (Passive House Institute). Marcin Tomczyński został wpisany na międzynarodową listę profesjonalistów specjalizujących się w obiektach niskoenergetycznych i pasywnych.

Dokument ten potwierdza wysokie kompetencje i wiedzę z zakresu budownictwa pasywnego i o niemal zerowym zużyciu energii (nZEB). Obejmuje on dwie specjalizacje: powłoka budynku oraz instalacje w budynku. Dotychczas w Polsce tytuł ten uzyskało zaledwie 96 osób.

„Efektywność energetyczna odgrywa obecnie bardzo ważną rolę. Zaostrzane są zarówno wymagania prawne w tym zakresie, jak również rośnie świadomość samych konsumentów. Już od początku 2021 roku w całej Unii Europejskiej zaczną obowiązywać nowe, jeszcze bardziej restrykcyjne wymogi dotyczące energooszczędności.

Dla klientów istotna jest możliwość obniżenia kosztów eksploatacyjnych przy jednoczesnej poprawie komfortu użytkowania. Jako producent stolarki okienno-drzwiowej z segmentu premium posiadamy w swojej ofercie produkty o wysokiej izolacyjności cieplnej, które nie tylko spełniają, ale wręcz przewyższają przyszłe wymagania.

Nasze okna i drzwi mogą zostać wykorzystane w domach energooszczędnych” – mówi Marcin Tomczyński, Pełnomocnik Zarządu ds. Montażu i Rozwoju Produktu Vetrex.

Marcin Tomczyński swoją wiedzą będzie wspierał firmę przy tworzeniu nowych oraz doskonaleniu już istniejących produktów i rozwiązań.

Dodatkowo informacje i zagadnienia związane z budownictwem niskoenergetycznym i pasywnym będzie przekazywał współpracującym z Vetrex partnerom handlowym i ekipom montażowym podczas bieżących konsultacji przy realizowanych przez nich inwestycjach budowlanych.

Źródło i zdjęcia: Vetrex

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE