Drutex wśród "Najważniejszych firm dla Polski"!

Firma Drutex znalzała się w gronie laureatów prestiżowego rankingu dziennika Rzeczpospolita "Najważniejsze firmy dla Polski" w kategorii "Przedsiębiorstwo indywidualne". Przedsiębiorstwo wyróżniono również za zaangażowanie w walkę z kryzysem wywołanym przez pandemię COVID-19.

Drutex wśród "Najważniejszych firm dla Polski"!

"Najważniejszych firm dla Polski"

Firma Drutex może poszczycić się rozpoznawalnością w kraju i na świecie. Wyróżnienie, które zostało im przyznane jest odzwierciedleniem panujących trendów we współczesnym biznesie.

Poza twardymi wskaźnikami ekonomicznymi w zestawieniu brana jest pod uwagę rola, jaką odgrywa firma w rzeczywistości społecznej - od kwestii dotyczących podatków, poprzez poziom oraz formy zatrudnienia, działania na rzecz społeczności lokalnych po aktywności związane z ochroną klimatu.

Jury konkursu przy wyborze laureatów kierowało się wskaźnikami biznesowymi oraz ekonomicznymi. Ważna jest skala działania, wyniki finansowe, liczba zatrudnionych osób, zaangażowanie inwestycyjne w kraju, wielkość płaconych w Polsce podatków oraz inicjatywy podejmowane na rzecz środowiska i ochrony klimatu.

Dodatkowe punkty otrzymać można za zaangażowanie społeczne oraz charytatywne, jak i działania na rzecz społeczności lokalnych. Kapituła doceniła również działania firmy na rzecz stworzenia i rozwijania silnej polskiej marki i produktów.

- Zaczynałem w 1985 roku, skromnie od jednego pracownika. Zawsze miałem jednak ambicje, aspiracje i marzenia, żeby stworzyć firmę silną i nowoczesną. Od początku tworzyłem jej zdrowe fundamenty i to się opłaciło. Dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu zbudowałem firmę, która jest dziś jednym z największych producentów okien, drzwi i rolet w Europie - mówi Leszek Gierszewski, twórca i prezes firmy Drutex.

- Od zawsze działałem trochę na wskroś ekonomicznym teoriom i przyjętym zasadom biznesowym. Kondycja firmy i przyznane wyróżnienie potwierdzają, że takie działanie ma sens. Że trochę na prowadzeniu biznesu się znam. Chociaż zawsze powtarzam, że moja rola ogranicza się do powiedzenia "tak" lub "nie".

Drutex został wymyślony przeze mnie ponad trzy dekady temu, ale tworzą go wspólnie ze mną ludzie. Dziś ponad 3300 pracowników. To nieprzeciętni i zaangażowani fachowcy. Dzisiejsza pozycja rynkowa firmy to nasz wspólny sukces. Osiągnęliśmy ogromny międzynarodowy sukces, ale ja wciąż powtarzam, że najlepsze dopiero przed nami - dodaje Leszek Gierszewski.

Drutex walczy z pandemią koronawirusa!

Drutex został także doceniony przez kapitułę za rozwój krajowy i globalny. Bardzo wysoko została oceniona sieć dystrybucyjna, która składa się aktualnie z ponad 4500 partnerów handlowych na całym świecie oraz zaangażowanie w eksport, który stanowi już 75% sprzedaży spółki.

Nie bez znaczenia była także skala ekspansji międzynarodowej i sukcesy odnoszone przez Drutex zagranicą. Ponadto pod uwagę wzięto też skalę inwestycji – tylko w 2019 roku spółka przeznaczyła na nie ponad 130 milionów złotych, uruchamiając m.in. jedną z najnowocześniejszych lakierni w Europie.

Przedsiębiorstwo docenione zostało też za zaangażowanie w walkę z kryzysem wywołanym pandemią COVID-19. Prezes Leszek Gierszewski zainaugurował ogólnopolską akcję „Jesteśmy razem. Pomagamy”, przekazując szpitalom ponad trzy miliony złotych.

Swoim zapałem zmobilizował również innych do działa w tej sprawie. Dzięki temu odzew był olbrzymi. Ostatecznie w akcji udział wzięło kilkadziesiąt przedsiębiorstw, a wartość pomocy, jaka trafiła do szpitali i innych placówek przekroczyła już 50 milionów złotych.

- Pomagamy, bo tak trzeba. A działamy razem, bo tak można zrealizować większe projekty. Słowo solidarność w tych trudnych czasach nabrało nowego znaczenia - mówi Leszek Gierszewski, honorowy przewodniczący rady akcji.

Źródło i zdjęcia: Drutex

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE