Jaki nawiewnik wybrać?

Wybierając spośród nowoczesnych materiałów budowlanych i elementów wyposażenia wnętrz, często kierujemy się estetyką, ale przede wszystkim ergonomią użytkowania. Podobnie jest z oknami - zwracamy uwagę na szereg współczynników i parametrów, a wszystko po to, aby skutecznie oddzielić domowe zacisze od hałasu i często nieprzyjaznych warunków atmosferycznych. Jednak decydując się na szczelną stolarkę, musimy pamiętać również o wentylacji, ponieważ to ona odpowiada za wymianę powietrza, które dostarcza tlen do naszego organizmu.

Jaki nawiewnik wybrać?

Powietrze wolne od alergenów i smogu 

Powietrze jest podstawowym elementem naturalnego środowiska życia człowieka. Chociaż go nie widzimy, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia nawet 90 proc. czasu spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych.

Dlatego warto zadbać o to, aby świeżego powietrza nie zabrakło również w naszych domach, a jego skład był dla nas korzystny. Zaraz. Jak to „skład”? Z czasem powietrze we wnętrzu ulega zużyciu, czyli zmienia skład.

Stopniowo zmniejsza się zawartość tlenu, a zwiększa ilość dwutlenku węgla, szkodliwych gazów i toksycznych związków, powstających w wyniku parowania różnego rodzaju powierzchni. Jeśli w pomieszczeniu, w którym przebywamy nie ma wymiany powietrza, odczujemy to poprzez ciągłe zmęczenie, senność, trudności z koncentracją i bóle głowy, a w dłuższej perspektywie spadek odporności oraz pogorszenie działania układu oddechowego i pokarmowego.

Długotrwałe niedotlenienie organizmu jest szczególnie szkodliwe dla biologicznego rozwoju dzieci i niemowląt. Wymiana zużytego powietrza na świeże to zadanie wentylacji, ale żeby wentylacja mogła działać prawidłowo, potrzebny jest stały dopływ świeżego powietrza z zewnątrz. To właśnie zadanie nawiewników powietrza. Dzięki automatycznemu sterowaniu nawiewnik zapewnia kontrolowany przepływ powietrza do pomieszczeń.

Co więcej, nawiewnik nie tylko dostarcza niezbędne nam powietrze, ale może również oczyścić je ze szkodliwych pyłów i alergenów. BREVIS - producent nawiewników powietrza z Krakowa, jako pierwszy wprowadził filtrację do nawiewników powietrza, tworząc linię antysmogowych i antyalergicznych nawiewników Urbino i Insolio.

Który nawiewnik wybrać?

Przy wyborze odpowiedniego nawiewnika liczy się jego wydajność, ale też filtracja i wysoka izolacyjność akustyczna. Antysmogowa czerpnia Urbino ma to wszystko. Filtr antysmogowy i antyalergiczny filtruje 100% powietrza, które przedostaje się do wnętrza, zatrzymując do 80% PM2.5 i do 99% PM10 w zależności od wybranego filtra. Nawiewnik potrafi również wytłumić dokuczliwe hałasy.

Dzięki tłumikowi akustycznemu Urbino w połączniu z regulatorem TRDn, Urbino osiąga najwyższe na rynku tłumienie akustyczne – aż do 48 dB. Do tego automatyczne sterowanie różnicą ciśnień z możliwością sterowania ręcznego i prosta, intuicyjna wymiana filtra.

Jeśli w oknach mamy już zamontowane nawiewniki powietrza – tym lepiej – antysmogową czerpnią Urbino możemy zastąpić dowolną czerpnię (element zewnętrzny nawiewnika), niezależnie od jej producenta. Element wewnętrzny pozostaje bez zmian. Urbino TRDn to nawiewnik przeznaczony do montażu na szczelinach w każdym oknie PVC, drewnianym lub aluminiowym.

Nawiewnik Urbino

Nawiewnik bez frezowania szczelin - Insolio 

Linia Insolio oferuje nową generację montażu nawiewników okiennych. Kanał, którym przedostaje się powietrze został przeniesiony ponad ramę okna. To oznacza, że podczas montażu urządzenia unikniemy frezowania szczelin. Dzięki temu Insolio nie ingeruje w konstrukcję ramy okna.

Pracuje razem z oknem, ale nie wpływa na jego parametry termiczne i akustyczne. Insolio to nawiewnik o modułowej konstrukcji z czterema kasetami o różnych funkcjach – do wyboru mamy kasetę standardową Insolio E, kasetę F z filtrem antysmogowym i antyalergicznym, kasetę ND z tłumikiem akustycznym oraz kasetę NDF z filtrem i dodatkowym tłumikiem akustycznym. Od niedawna Brevis oferuje także nawiewnik Insolio HS przeznaczony do montażu w nowoczesnych drzwiach podnoszono-przesuwnych typu HS oraz w oknach z roletą zewnętrzną.

Nawiewnik Insolio

Główna idea stojąca za produktami Brevis jest niezmienna: przekształcenie tradycyjnego nawiewnika powietrza w nowoczesną konstrukcję, łączącą dobre wzornictwo i jakość wykonania z funkcjonalnością oraz z wygodą i łatwością obsługi.

Nawiewniki Brevis jako jedyne na rynku oferują możliwość personalizacji – są dostępne w pełnej palecie kolorów RAL, a to za sprawą aluminiowej konstrukcji. Wszystkie urządzenia Brevis są projektowane i wytwarzane w Krakowie.

Wybrane nawiewniki antysmogowe Brevis możemy również znaleźć pod brandem OKNOPLAST. Choć wentylacja nie wydaje się wcale najważniejszą z domowych instalacji, nie można jej lekceważyć. Od jakości powietrza, którym oddychamy, zależy zdrowie nasze i naszych bliskich.

Odpowiedni nawiewnik powietrza nie tylko da nam dostęp do świeżego powietrza, ale też przefiltruje 100% jego objętości, aby powietrze, które przedostaje się do wnętrza naszego domu faktycznie można było nazwać „świeżym”. Warto dodać, że nawiewniki antysmogowe to znacznie mniejszy koszt, niż może nam się wydawać.

Za komplet nawiewników antysmogowych do mieszkania zapłacimy mniej niż za średniej klasy oczyszczacz powietrza. Ponieważ Brevis działa od 1998 roku, śmiało można powiedzieć, że temat wentylacji i nawiewników zna od podszewki. Nawiewnik powietrza nie tyle co jest nam potrzebny, ale niezbędny.

Źródło i zdjęcia: Brevis 

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE