Nowość! Panoramiczne okno Schüco AWS 75 PD.SI

We współczesnej i minimalistycznej architekturze najważniejszymi środkami wyrazu są światło i widok na naturalne otoczenie. Wraz z wprowadzeniem nowych rozwierno-uchylnych okien aluminiowych o panoramicznym designie, firma Schüco pozwala na kreowanie transparentnej i funkcjonalnej architektury.

Nowość! Panoramiczne okno Schüco AWS 75 PD.SI

Podstawowym założeniem w projektowaniu nowoczesnych budynków jest tworzenie wrażenia pełnej otwartości na otoczenie, co uzyskuje się nie tylko poprzez zwiększanie rozmiaru okien, ale też przez redukcję widocznej szerokości profili. W efekcie powstają klarowne, wielkoformatowe przeszklenia, zapewniające lepszy dostęp światła do wnętrz i widoki na naturalne otoczenie. Czasem jednak ciężko połączyć duże rozmiary skrzydeł z wymogami użytkowymi.

Panoramiczne okno Schüco AWS 75 PD.SI

Nowe energooszczędne okno AWS 75 PD.SI jest pierwszym rozwiązaniem na rynku, które harmonijnie łączy efektowną, transparentną formę z pełną funkcjonalnością stolarki uchylno-rozwiernej. Dzięki temu w pełni spełnia wymagania nowoczesnej architektury, zarówno mieszkalnej, jak i komercyjnej.

Tym, co na pierwszy rzut oka wyróżnia system okienny Schüco AWS 75 PD.SI, są profile o najmniejszej widocznej szerokości zaledwie 55 mm, dużo mniejszej od okien blokowych.

Dzięki temu wykonać można skrzydła rozwierno-uchylne o maksymalnych wymiarach 1 x 2,5 metra lub np. 1,45 x 2,1 metra, co pozwoli na stworzenie wielkoformatowej tafli szkła w minimalnym obramowaniu. Zlicowane od wewnątrz ramy, subtelna estetyka uszczelek oraz lekko zaokrąglone krawędzie profili podkreślają efekt estetyczny.

To rozwiązanie umożliwia łączenie elementów otwieranych ze stałymi o tej samej, wąskoprofilowej estetyce przy zharmonizowaniu widocznej szerokości profili od wewnątrz i od zewnątrz w polu stałym i otwieranym. Pola otwierane rozpoznać można tylko od strony pomieszczenia dzięki wąskiej szczelinie między ościeżnicą a skrzydłem, a także klamce bez rozety.

Okno występuje w wielu wariantach montażowych - można stosować je nie tylko pojedynczo, ale też jako element pasm okiennych. Najefektowniej zaprezentuje się w połączeniu z systemem FWS 35 PD o tym samym panoramicznym designie. W powłokę można wkomponować także nieprzezierne skrzydła wentylacyjne AWS 75 PD VV.SI.

Antywłamaniowe okno Schüco AWS 75 PD.SI

Ochrona wnętrza budynku przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz włamaniem to podstawowe wymogi, jakie musi spełniać nowoczesna stolarka otworowa. Okna panoramiczne AWS 75 PD.SI będą spełniać je z nawiązką.

Ślusarka wyposażona w typowy pakiet szybowy Ug=0,6 W/m2K uzyskuje współczynnik przenikania ciepła Uw=0,9 W/m2K zgodny z surowymi wymaganiami energooszczędności na 2021 rok. Specjalna konstrukcja niewidocznego odwodnienia gwarantuje wysoką szczelność na wodę opadową w klasie 9A.

Dzięki zastosowaniu ukrytych okuć Schüco AvanTec SimplySmart można wstawić specjalne, termoizolowane pakiety szybowe o ciężarze aż do 160 kg. Oszklenie może mieć przy tym grubość od 26 do 50 mm. Przy odpowiedniej konfiguracji okuć i pakietów szybowych okna posiadają optymalną klasę antywłamaniową RC2.

Odporność okien na ingerencję ze strony nieproszonych gości podnoszą eleganckie klamki okienne w wersji zamykanej na klucz, które jednocześnie zapobiegają otwarciu skrzydła od wewnątrz, np. przez dziecko. Rozwiązanie chroni także przed nieprzyjemnymi hałasami, dzięki klasie izolacyjności akustycznej Rw do 46 dB.

Źródło i zdjęcie: Schüco

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE