Nawiewniki antysmogowe linii Insolio i Urbino firmy Brevis

Nawiewnik antysmogowy to proste rozwiązanie, które chroni dom przed szkodliwymi zanieczyszczeniami powietrza i alergenami. Niewielkie urządzenie wyposażone w wymienny filtr powietrza znacznie ogranicza przepływ cząstek, takich jak: pyły zawieszone PM10 i PM2.5, pyły węglowe, cementowe i przemysłowe, pyłki i zarodniki roślin, a także roztocza i większe bakterie.

Nawiewniki antysmogowe linii Insolio i Urbino firmy Brevis

Filtry antysmogowe

W nawiewnikach linii Insolio i Urbino stosujemy filtr antysmogowy o budowie progresywnej. To znaczy, że warstwy poliestrowych włókien o różnych grubościach są ułożone tak, aby gęstość filtra wzrastała zgodnie z kierunkiem przepływu powietrza.

Taki filtr pochłania do 85% pyłu zawieszonego PM10 i do 30% pyłu zawieszonego PM2.5, a także dokuczliwe wiosną i latem alergeny.

Wymianę filtra rekomendujemy dwa razy w roku. Najlepiej przed rozpoczęciem i po zakończeniu sezonu grzewczego. Sama wymiana jest niezwykle intuicyjna, wystarczą cztery ruchy i nowy filtr jest już na swoim miejscu.

Normy dla pyłów drobnych PM10 w Polsce i na świecie

W Polsce normy dla pyłów drobnych PM10 to odpowiednio:

  • 40 µg/m3 - poziom dopuszczalny stężenia średniorocznego
  • 50 µg/m3 - poziom dopuszczalny stężenia średniego dobowego (przekroczenie dopuszczalne maksymalnie 35 razy w roku)
  • 200 µg/m3 - poziom informowania stężenia średniego dobowego
  • 300 µg/m3 - poziom alarmowy stężenia średniego dobowego

Dla porównania normy zalecane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) to 20 µg/m3 dla stężenia średniorocznego i 50 µg/m3 dla stężenia średniego dobowego. Dla pyłu PM2.5 Polska ustaliła jedynie poziom dopuszczalny stężenia średniorocznego - 25 µg/m3.

Mimo że przekroczenie normy stężenia dobowego dla pyłu PM10 może zdarzyć się 35 razy w roku, wiele polskich miast osiąga wynik powyżej 100 takich dni.

Stężenia zanieczyszczeń mogą wtedy przekraczać 200 µg/m3, a nawet 300 µg/m3 i więcej.

Zalety filtrów antysmogowych

Jeżeli poziom zanieczyszczenia pyłem PM10 na zewnątrz przekroczy poziom alarmowy 300 µg/m3 (600%), powietrze wewnątrz domu nadal będzie w normie.

Jednocześnie do wnętrza stale będzie napływać optymalna ilość tlenu, a wentylacja będzie działać prawidłowo, usuwając nadmiar dwutlenku węgla i zapobiegając nadmiernemu gromadzeniu się wilgoci.

W zimie, kiedy większość czasu spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych, wentylacja i oczyszczanie tych pomieszczeń są niezwykle ważne, zwłaszcza, kiedy na co dzień przebywają w nich kobiety w ciąży, dzieci oraz osoby starsze lub z chorobami serca i płuc.

Nawet wstępna filtracja w wentylacji to znaczna ulga dla tych, którzy są szczególnie wrażliwi na toksyczne działanie smogu.

Nawiewniki antysmogowe

Nawiewniki wyposażone w filtr antysmogowy to także ogromne wsparcie dla domowych oczyszczaczy powietrza i roślin pochłaniających toksyny. Zadaniem oczyszczacza jest filtracja powietrza w pomieszczeniu, nawiewnik filtruje powietrze, zanim to się do niego dostanie.

Ponieważ oczyszczacz potrzebuje czasu, aby oczyścić powietrze do docelowego poziomu, filtracja na poziomie wentylacji znacznie przyspiesza jego pracę. Zwłaszcza, że nawiewnik filtruje 100% powietrza, które przedostaje się do wnętrza.

Źródło i zdjęcie: Brevis

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE