Inoutic zainaugurował cykl konferencji dla architektów

Wykład o fizyce budowli w dobie budownictwa energooszczędnego, prezentacja najnowszych technologii w dziedzinie systemów tarasowych i elewacyjnych oraz wycieczka po niedostępnych miejscach w Muzeum II Wojny Światowej. Wszystko to czekało na uczestników pierwszej konferencji dla architektów, zorganizowanej przez firmę Inoutic we współpracy z portalem Sztuka-Architektury.pl.

Inoutic zainaugurował cykl konferencji dla architektów

Muzeum II Wojny Światowej - miejsce dyskusji

Otwarte w marcu tego roku Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku to miejsce, które od wielu miesięcy pobudza środowisko projektantów i architektów do dyskusji. Oryginalna, dynamiczna bryła budynku sprawia, że miejsce to stało się jedną z najbardziej charakterystycznych budowli w Trójmieście. Obiekt wyróżnia się także spośród innych realizacji o charakterze muzealnym powstałych w przeciągu ostatnich lat. Dlatego też wybór Muzeum II Wojny Światowej jako miejsca inauguracji cyklu konferencji dla architektów był rzeczą naturalną. Nie mniej istotnym powodem było wykorzystanie przy budowie systemu tarasowego Twinson, produktu pomysłodawcy konferencji, firmy Inoutic. Wydarzenie poprowadził Krzysztof Sołoducha, redaktor naczelny Grupy Sztuka Architektury.

Głównym tematem konferencji, którą zorganizowaliśmy wspólnie z portalem Sztuka-Architektury.pl były wyzwania, jakim obecnie muszą stawić czoła architekci, szczególnie w obszarze fizyki budowli i energooszczędności, mówi Tomasz Łapa, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Inoutic. Muzeum II Wojny Światowej to przykład nowoczesnej konstrukcji, która w oczywisty sposób skłania do refleksji na temat połączenia architektury i technologii. Dlatego cieszymy się, że to właśnie tutaj mogliśmy zainicjować cykl dyskusji poświęconych tej tematyce, dodaje.

Inoutic i Twinson - połączenie ekologii i technologii

Goście zorganizowanej 8 czerwca 2017 roku konferencji "Połączenie natury z technologią w systemach elewacyjnych i tarasowych Twinson oraz stolarce Inoutic" wysłuchali wykładu Krzysztofa Milczarka pt. "Fizyka budowli. Co architekt wiedzieć powinien w czasach budownictwa energooszczędnego". Wystąpienie poruszało kwestię pogodzenia architektonicznych koncepcji z rosnącymi wymogami oszczędzania energii, takimi jak choćby wskaźniki emisji ciepła, które w najbliższych latach mają ulec kolejnemu zaostrzeniu.

Drugi punkt wydarzenia poświęcony był prezentacji rozwiązań stosowanych przez firmę Inoutic przy produkcji systemów elewacyjnych i tarasowych Twinson. Zebrani mieli okazję na żywo przekonać się jak stosowanie produktów tej marki wygląda w praktyce. Budynek Muzeum II Wojny Światowej jest jedną z kilku w ostatnich latach głośnych inwestycji, w której znalazł on zastosowanie. Tarasy wykorzystujące deski Twinson pojawiły się między innymi w gdyńskim apartamentowcu Silver House, budynku ambasady francuskiej w Warszawie, czy też krakowskim Domu Ronalda McDonalda. Kluczowym wątkiem prezentacji firmy Inoutic było połączenie technologii i ekologii, obecne w systemach marki Twinson.

Za kulisami Muzeum i w kuluarach

Wisienką na torcie była cześć trzecia konferencji, którą poprowadził Zbigniew Kowalewski, jeden z projektantów Muzeum II Wojny Światowej z pracowni A-Plan Bis. Przed prelekcją poświęconą pracom nad projektem, goście wzięli udział w wycieczce po tych częściach muzeum, które nie zostały jeszcze udostępnione zwiedzającym. Po części oficjalnej przyszedł czas na bankiet i kuluarowe dyskusje.

Współczesna architektura to przestrzeń niezwykle dynamiczna, w której koncepcje i projekty ścierają się z wieloma formalnymi wymogami. Znalezienie w tej przestrzeni kompromisu, zadowalającego wszystkich zainteresowanych bywa niekiedy bardzo trudne. Dlatego potrzebna jest otwarta dyskusja, dzięki której wyznaczane będą nowe kierunki rozwoju. Wspólnie ze środowiskiem architektów chcemy tworzyć pole do takiej debaty, podsumowuje Tomasz Łapa.

źródło i zdjęcie: Inoutic

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT