Poczucie bezpieczeństwa z kontaktronami firmy OknoPlus

Nie od dziś wiadomo, że dom jest twierdzą i ostoją, dlatego tak istotną rolę odgrywa pewność, że jesteśmy w nim bezpieczni. Coraz częściej zwracamy uwagę na to, aby na standardowe wyposażenie domu składała się wszechstronna i przemyślana instalacja alarmowa. Ekspert firmy OknoPlus radzi, czym się kierować przy wyborze systemu ostrzegania, aby zapewnić sobie komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Poczucie bezpieczeństwa z kontaktronami firmy OknoPlus

Skuteczny i niezawodny system ostrzegania jest istotny nie tylko podczas rodzinnych wyjazdów czy urlopu, ale także na co dzień, bowiem w każdej chwili zabezpiecza nas przed ewentualnym włamaniem. Złodzieje prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych sposobów sforsowania domu, starając się dotrzymywać kroku nowym technologiom i zabezpieczeniom. Dlatego tak ważne jest zaopatrzenie się w kompleksowy system ochrony, który z powodzeniem odstraszy potencjalnych włamywaczy.

Wzmocnij słabe punkty...

Okna, drzwi wejściowe, a także balkon czy piwnica to miejsca szczególnie wystawione na chciwe oko włamywacza, dlatego powinniśmy dołożyć wszelkich starań, by je odpowiednio zabezpieczyć. Warto pomyśleć o wykorzystaniu kompleksowego, inteligentnego systemu antywłamaniowego - na przykład centrali i kontaktronów. Kontaktrony to niewielkie, magnetyczne czujniki otwarcia. Mają one tę przewagę nad tradycyjnymi czujnikami, że informują o każdej próbie wyważenia okna bądź drzwi, ostrzegając nas, zanim jeszcze włamywacz dostanie się do wnętrza.

Co ciekawe, kontaktrony są także niezastąpionym rozwiązaniem zabezpieczającym dom w budowie, gdy klasyczne czujki mogą się nie sprawdzić z powodu zapylenia. Kontaktrony montowane w oknach firmy OknoPlus to nie tylko tanie i estetyczne, ale również skuteczne rozwiązanie.

"Kontaktrony firmy OknoPlus składają się z dwóch części - magnesu oraz rurki z zatopionymi dwoma stykami. Wszelkie próby wyważenia skrzydła skutkują przerwaniem obwodu oraz aktywują system alarmowy. Wczesny system ostrzegania przed włamaniem, jaki gwarantuje zastosowanie kontaktronów, daje czas na reakcje domownikom, a także skutecznie zniechęca złodzieja do dalszych prób" - mówi Izabela Tryba, ekspert firmy OknoPlus.

Harmonia i wygoda dla wszystkich domowników

Użytkownicy tradycyjnych systemów alarmowych nierzadko nie włączają ich w obecności zwierząt domowych. Inaczej jest w przypadku instalacji wyposażonej w kontaktrony, bowiem nawet pozostawiony w domu pupil nie jest w stanie aktywować systemu - o ile nie będzie miał możliwości samodzielnego otwarcia drzwi lub okna.

Dzięki kontaktronom możemy zatem  zabezpieczyć alarmem wszystkie pomieszczenia w domu, bez obawy o niepożądane włączenie systemu przez zwierzęta. Dodatkowo, innowacyjne rozwiązanie, jakim są kontaktrony firmy OknoPlus, można zamontować w drzwiach wejściowych, tylnych lub balkonowych, oknach a także włazach dachowych.

Instalacja już na etapie produkcji sprawia, że przy zamkniętym oknie zabezpieczenie jest całkowicie niewidoczne - zarówno nie zaburza harmonii we wnętrzu domu, jak i stanowi zaskoczenie dla złodzieja. Warto również zwrócić uwagę na sposób założenia całego systemu: "Istnieje kilka możliwości zastosowania instalacji alarmowej w połączeniu z kontaktronami firmy OknoPlus.

Możemy połączyć czujniki szeregowo i w razie włamania otrzymać sygnał z jednego pomieszczenia. Natomiast w przypadku połączenia równoległego, otrzymamy informację od konkretnego aktywowanego czujnika, które miejsce jest zagrożone. Inną formą montażu instalacji jest połączenie szeregowe grupy pomieszczeń - przy takim ustawieniu otrzymamy sygnał z kilku pokoi. Możemy więc indywidualnie dostosować schemat montażu całej instalacji alarmowej do naszych potrzeb" - tłumaczy Izabela Tryba, ekspert firmy OknoPlus.

Systemy zabezpieczeń mają nam zapewnić bezpieczeństwo i ochronić przed włamaniem, dlatego warto się zastanowić nad wyborem inteligentnej instalacji, która będzie niezawodna i trwała a jednocześnie łatwa w użyciu. "Solidne okna OknoPlus o wzmocnionych okuciach, wyposażone w nowoczesny system kontaktronów, to skuteczna metoda ochrony przed włamaniem. Czujniki te można połączyć z każdym systemem alarmowym, co znacznie redukuje koszt całej instalacji. Kontaktrony firmy OknoPlus są więc odpowiednim rozwiązaniem, dzięki któremu poczujemy się bezpiecznie i komfortowo" - przekonuje Izabela Tryba, ekspert firmy OknoPlus.

źródło i zdjęcie: www.oknoplus.com.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT