Drzwi przesuwne Schüco AS PD 75.HI - panorama możliwości

Zobacz film - drzwi przesuwne Schüco AS PD 75.HI.

Nowe panoramiczne drzwi przesuwne Schüco AS PD 75.HI to kolejny krok w stronę jeszcze większej transparentności i bardziej zróżnicowanych możliwości indywidualnego dopasowania.

Rozwiązanie zaprojektowano w aż trzech wersjach wykonania różniących się między sobą właściwościami związanymi z dostępnością, designem oraz ochroną przed warunkami zewnętrznymi: Access Line, Design Line i Performance Line. Pozwala to na jeszcze łatwiejszą konfigurację stolarki w zależności od zamysłu architektonicznego, potrzeb użytkowników i miejsca zastosowania.

Rozwiązanie umożliwia tworzenie bardzo szerokich przejść – w jednej ramie można umieścić do czterech dowolnie konfigurowanych skrzydeł, z których każde może mieć maksymalną wysokość i szerokość do 3500 mm. Szerokość strefy styku skrzydeł wynosi zaledwie 35 mm, co sprawia że drzwi wyglądają jak „szklana ściana”.

W wersji Access Line zlicowany z posadzką zerowy próg eliminuje ryzyko potknięcia, zaś dynamiczny profil maskujący w pionowej ramie ościeżnicy powoduje, że nawet po otwarciu skrzydła jest ona całkowicie zlicowana ze ścianą.

Jeszcze większe wrażenie transparentności zapewnia wersja Design Line, w której wszystkie elementy aluminiowej konstrukcji zostały ukryte w przegrodach budowlanych, a komfortowe otwieranie gwarantuje zintegrowany pochwyt, który po zamknięciu skrzydła pozostaje ukryty w ościeżnicy.

W ten sposób powstaje całoszklana konstrukcja sięgająca od podłogi do sufitu, z filigranowymi pionowymi podziałami i progiem zlicowanym z posadzką. Obydwie wersje mogą być opcjonalnie zautomatyzowane dzięki zastosowaniu ukrytych napędów elektrycznych.

Natomiast wariant podnoszono-przesuwny Performance Line łączy w sobie bezramowy wygląd z dostępem bez barier dzięki automatycznej obsłudze, ochronie przed przytrzaśnięciem i zerowym progiem z dynamiczną osłoną aktywowaną po otwarciu.

Wszystkie trzy wersje mogą być opcjonalnie wykończone od wewnątrz listwami z naturalnego dębowego drewna (WoodDesign), a także wyposażone w subtelnie zintegrowaną zewnętrzną roletę przeciwsłoneczną Schüco AB ZDS, która chroni prywatność użytkowników i zapobiega przegrzewaniu się pomieszczeń.

Film: Schüco

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT