Dbanie o zewnętrzne rolety i bramy rolowane zimą

Niższe temperatury stanowią zagrożenie dla systemów roletowych. Aby zabezpieczyć je przed uszkodzeniami należy regularnie wykonywać przeglądy techniczne oraz przeprowadzać prace pielęgnacyjne.

Dbanie o zewnętrzne rolety i bramy rolowane zimą

Jak dbać o rolety i bramy rolowane podczas zimy?

Aby zapewnić sprawność i bezpieczną eksploatację rolet i bram rolowanych, zaleca się przeprowadzanie ich przeglądu technicznego i konserwacji co najmniej dwa razy w roku. Jeśli produkt jest eksploatowany w szczególnych warunkach (długotrwałe wysokie lub niskie temperatury, zwiększone zapylenie itp.), wówczas prace pielęgnacyjne wykonujemy co najmniej dwa razy w ciągu roku.

Aby uniknąć pęknięcia, zaleca się, aby przed podniesieniem rolety oczyścić ją ze śniegu i lodu, lekko uderzając ją miękkim przedmiotem po stronie zewnętrznej lub wewnętrznej. Aby zapobiec uszkodzeniu i ugięciu skrzyni, należy usuwać śnieg ze skrzyni, gdy pokrywa śnieżna wzrośnie do 20-30 mm.

Aby utrzymać wydajność produktu i przedłużyć jego żywotność, należy przestrzegać kilku prostych zasad:

  • regularnie usuwać kurz, brud i piasek z lameli i prowadnic rolet, ponieważ drobne cząstki zawarte w zanieczyszczeniach prowadzą do uszkodzenia lakieru podczas pracy;
  • zimą oczyścić rolety i bramy rolowane ze śniegu i lodu;
  • usunąć ciała obce (małe kamienie, liście, gałęzie itp.) z płótna, prowadnic i skrzynki. Produkt może być czyszczony miękką szmatką i nieagresywnymi detergentami.

Używanie rolet i bram rolowanych z zabrudzoną tkaniną jest uważane za zaniedbanie. Jeśli w wyniku niedbałego użytkowania dojdzie do uszkodzeń mechanicznych, otarć lub zadrapań, gwarancja na powłokę lakierniczą traci ważność.

źródło i zdjęcia: DOORHAN Polska

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT