Drzwi tarasowe – HST, Slide czy PSK? Wybierz idealne rozwiązanie dla siebie

Taras zwiększa funkcjonalność domu, oferując dodatkową przestrzeń użytkową, którą można zaaranżować jako strefę wypoczynku lub miejsce spotkań. Dlatego tak ważne jest, aby zaaranżować go w stylowy i komfortowy sposób. Kluczowym elementem są tutaj drzwi tarasowe. Jakie wybrać, by spełniały wszystkie nasze oczekiwania? Podpowiadamy.

Drzwi tarasowe – HST, Slide czy PSK? Wybierz idealne rozwiązanie dla siebie

Duże, jasne przeszklenia to modny trend architektoniczny od kilku lat. Mają one wiele zalet – wpuszczają więcej światła słonecznego do wnętrz, co sprawia, że są one jaśniejsze i cieplejsze. Jaśniejsze przestrzenie poprawiają samopoczucie i nastrój.

Aby to osiągnąć, warto zainwestować w odpowiednie drzwi tarasowe. Możemy wybierać między tradycyjnymi oknami a nowoczesnymi drzwiami przesuwnymi w różnych wersjach.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając drzwi tarasowe, warto zwrócić uwagę nie tylko na ich estetykę, ale przede wszystkim na parametry techniczne. Oto kluczowe aspekty:

 • Wodoszczelność: drzwi powinny skutecznie chronić przed wodą i wilgocią.
 • Termoizolacyjność: ważne jest, aby drzwi dobrze izolowały ciepło, co przyczynia się do oszczędności energii.
 • Odporność na obciążenie wiatrem: drzwi powinny być solidne i odporne na działanie wiatru.
 • Rozmiar i waga: zwróćmy uwagę na rozmiar drzwi, który wpływa na ich wagę. Drzwi powinny być łatwe w obsłudze i montażu.
 • Możliwość zastosowania niestandardowych kształtów: warto zastanowić się nad nietypowymi rozwiązaniami, które mogą dodać uroku naszej przestrzeni..

HST – drzwi podnoszono-przesuwne

Drzwi podnoszono-przesuwne HST to najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązanie w kategorii drzwi tarasowych. Mechanizm ich działania polega na przekręceniu klamki i podniesieniu skrzydła, co umożliwia łatwe przesuwanie drzwi w dowolnym zakresie.

Brak progu to istotna cecha tego systemu, czyniąca go idealnym dla osób z ograniczeniami ruchowymi – seniorów, osób z niepełnosprawnościami oraz dzieci. HST to wygodne rozwiązanie na co dzień, oferujące prostą i intuicyjną obsługę.

Zalety HST:

 • Łatwość obsługi: drzwi są proste i intuicyjne w użytkowaniu.
 • Brak progu: idealne rozwiązanie dla osób z ograniczeniami ruchowymi.
 • Duże gabaryty: maksymalna szerokość drzwi to aż 6,5 metra.
 • Waga skrzydła: możliwość montażu skrzydeł o wadze do 300 kg.
 • Nowoczesny design: wyjątkowy, nowoczesny wygląd, który podkreśli styl każdej przestrzeni.

Drzwi HST to synonim wygody, funkcjonalności i nowoczesności, doskonałe dla każdego, kto ceni sobie komfort i elegancję.

Drzwi podnoszono-przesuwne HST marki Wiśniowski.

PSK – ekonomiczna alternatywa

Drzwi tarasowe PSK łączą cechy tradycyjnych okien balkonowych z systemem przesuwnym. Drzwi przesuwne PSK WIŚNIOWSKI dostępne są w wersjach uchylno-przesuwnej oraz odstawno-przesuwnej, oferując bardziej komfortowe rozwiązanie niż tradycyjnie otwierane okna.

Zalety PSK:

 • Ekonomiczne rozwiązanie: drzwi PSK są tańszą alternatywą.
 • Oszczędność miejsca: zajmują mniej przestrzeni niż tradycyjne drzwi tarasowe.
 • Kompatybilność: można je łatwo dopasować do istniejącego systemu okiennego.

Drzwi PSK to praktyczne i oszczędne rozwiązanie, idealne dla tych, którzy szukają funkcjonalnych i ekonomicznych opcji dla swoich tarasów.

Drzwi tarasowe PSK marki Wiśniowski.

Slide – nowoczesne za rozsądną cenę

Drzwi tarasowe Slide to nowoczesne rozwiązanie, które łączy najlepsze cechy systemów HST i PSK. Drzwi te otwierają się po przekręceniu klamki i przesuwają na specjalnych rolkach, co sprawia, że ich obsługa wymaga mniej siły w porównaniu do drzwi PSK.

Drzwi Slide mogą osiągać imponujące rozmiary – model PRIMO Slide może mieć szerokość do 4,2 m i wysokość do 2,48 m. Dzięki wysokim parametrom termoizolacyjnym i wiatroszczelności, drzwi te są idealne do codziennej eksploatacji.

Zalety Slide:

 • Łatwość obsługi: drzwi są proste w użytkowaniu dzięki systemowi rolek.
 • Duża szczelność: doskonałe parametry termoizolacyjne i wiatroszczelne.
 • Imponujące rozmiary: szerokość do 4,2 m i wysokość do 2,48 m.
 • Waga skrzydła: możliwość montażu skrzydeł o wadze do 200 kg.
 • Nowoczesny design: stylowy wygląd, który dopełni nowoczesne wnętrza.

Drzwi Slide to połączenie nowoczesności, funkcjonalności i atrakcyjnej ceny, idealne dla tych, którzy szukają wysokiej jakości rozwiązań dla swojego tarasu.

Drzwi tarasowe Slide marki Wiśniowski.

Jakość i bezpieczeństwo na pierwszym planie

Wybór drzwi tarasowych to inwestycja na lata, dlatego podczas zakupu należy kierować się jakością, aspektami bezpieczeństwa oraz renomą dostawcy. Sprawdzony producent zapewni wsparcie na każdym etapie inwestycji oraz po jej zakończeniu.

Dowodem na to są uzyskane certyfikaty jakości, udzielane gwarancje i rozbudowana sieć dystrybucji.

Warto, aby drzwi tarasowe harmonizowały nie tylko z resztą systemu okiennego w domu, ale także z inną stolarką, a nawet bramą garażową i ogrodzeniem. Dzięki temu cały dom będzie prezentował się spójnie i elegancko.


Źródło i zdjęcia: WIŚNIOWSKI Sp. z o.o. S.K.A.

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT