System drzwi i witryn z przegrodą termiczną MB-100GFT

W przypadku obiektów komercyjnych, bez względu na ich przeznaczenie, wyjątkowo istotną rolę pełni wejście. Jest ono nie tylko zaproszeniem do wejścia, ale również reprezentuje charakter inwestycji. Dlatego wybór właściwych drzwi nabiera szczególnego znaczenia w tym kontekście.

System drzwi i witryn z przegrodą termiczną MB-100GFT

Właściwe drzwi muszą spełniać dwie podstawowe funkcje: z jednej strony harmonijnie komponować się z estetyką obiektu, a z drugiej strony odpowiadać wysokim standardom trwałości i komfortu użytkowania.

Ta dwutorowość jest kluczowa w miejscach o intensywnym ruchu, takich jak centra handlowe, restauracje, urzędy czy banki. W tej roli doskonale sprawdza się najnowsza oferta firmy Aluprof – drzwi z przegrodą termiczną MB-100GFT. Łączą one w sobie nowoczesny design, wygodę użytkowania i trwałość potwierdzoną testami na ponad milion cykli.

Efektowne wejście do sklepu i butiku

Współczesne obiekty komercyjne często łączą w sobie wiele funkcji, takich jak biura, restauracje, ekskluzywne butiki, sklepy, punkty usługowe czy hotele. Aby wyeksponować ich wnętrza i zachęcić do wejścia, stosuje się duże przeszklenia, w tym imponujące witryny i innowacyjne szklane drzwi.

Doskonałym rozwiązaniem w tym zakresie są drzwi i witryny z przegrodą termiczną MB-100GFT firmy Aluprof, przeznaczone do zabudowy wejść na poziomie parteru. Ten system umożliwia realizację drzwi jedno- lub dwuskrzydłowych, witryn, a także różnych konstrukcji przestrzennych.

Skrzydła drzwiowe mogą osiągać imponujące rozmiary do 2500 x 1150 mm i ważyć do 100 kg, co pozwala na stworzenie efektownych przeszkleń, wpisujących się w nowoczesny charakter budynków.

Nietypową cechą jest możliwość otwierania drzwi w obu kierunkach, co pozwala na zastosowanie ich jako drzwi wahadłowe lub otwierane w jednym kierunku. Taka konstrukcja ułatwia dopasowanie wejścia do rozmiarów i stylu obiektu.

Dodatkowo, zastosowanie szklanych tafli na aluminiowych profilach nadaje drzwiom minimalistyczny styl, doskonale współgrający z nowoczesną architekturą.

System o wielkich możliwościach

Elementy konstrukcyjne wykorzystywane w budowie obiektów komercyjnych, takich jak galerie handlowe, urzędy czy restauracje, muszą łączyć w sobie wysoką estetykę oraz doskonałe parametry techniczne.

System drzwi MB-100GFT firmy Aluprof spełnia oba te kryteria. Jest to idealne rozwiązanie w miejscach wymagających zwiększonej izolacji termicznej i wytrzymałości mechanicznej.

Profile drzwiowe mają trzykomorową budowę z centralną komorą izolacyjną, dostępną w wersjach termicznych ST i SI (z wkładami EPS lub polietylenowymi), co umożliwia montaż dużych przeszklonych drzwi o niskim współczynniku przenikania ciepła.

System ten charakteryzuje się również wytrzymałością na intensywne użytkowanie, z odpornością na ponad milion cykli otwierania i zamykania.

Bezpieczeństwo użytkowników jest równie ważne, dlatego drzwi MB-100GFT wyposażono w niski próg, ukryty samozamykacz i „bezpieczny przymyk” przy zawiasach, aby zapobiegać przytrzaśnięciu palców. Możliwość dodania nawierzchniowych okuć antypanicznych zapewnia bezpieczeństwo w sytuacjach awaryjnych i ułatwia ewakuację.

Warto również wspomnieć o możliwościach zabezpieczenia antywłamaniowego, dzięki czemu system MB-100GFT może osiągnąć certyfikację PAS 24, co jest istotne dla lokali komercyjnych pod kątem ochrony i ubezpieczeń.

Podsumowując, drzwi MB-100GFT firmy Aluprof łączą estetykę z funkcjonalnością, oferując architektom możliwość tworzenia efektownych fasad, które mogą stać się wizytówką każdej inwestycji.


Źródło i zdjęcia: Aluprof

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT