Co warto wiedzieć o domu w zabudowie bliźniaczej?

Dom nazywany potocznie "bliźniakiem" to coś więcej, niż budynek w którym mogą mieszkać dwie rodziny. Jest to kompleksowe podejście do inwestowania, planowania i aranżacji dostępnej przestrzeni. Domy w zabudowie bliźniaczej zyskują na popularności w szczególności na zurbanizowanych terenach, gdzie atrakcyjne działki budowlane osiągają duże ceny, a dodatkowo ich dostępność jest niska.

Co warto wiedzieć o domu w zabudowie bliźniaczej?

W jakich warunkach sprawdzą się domy w zabudowie bliźniaczej?

Niewątpliwą zaletą domów w zabudowie bliźniaczej jest to, że świetnie sprawdzają się na wąskich działkach i gwarantują komfort zbliżony do domów jednorodzinnych. Z punktu widzenia inwestora dużego znaczenia nabierają również niższe koszty budowy, wykończenia i eksploatacji, w tym niższe rachunki za ogrzewanie. Dzięki wspólnej ścianie bliźniak charakteryzuje się wysokim poziomem izolacji cieplnej. 

Bezpieczeństwo domu w zabudowie bliźniaczej

Dom w zabudowie bliźniaczej chętnie wybierają członkowie rodzin, którzy chcą mieszkać blisko siebie. W takich sytuacjach zdarza się, że usuwają płot między działkami, tworząc duży ogród i przestrzeń do spędzania czasu wolnego. Często oba domy posiadają również jedno przyłącze elektryczne, gazowe, wodno-kanalizacyjne, a jeśli bliźniaki zamieszkują dobrze znani sobie lokatorzy, nierzadko decydują się również na wspólny Internet lub telewizję. Mieszkanie w bliźniaku, oprócz niewątpliwych oszczędności eksploatacyjnych, wzmacnia również poczucie komfortu użytkowanych przestrzeni. Wiele osób, które zdecydowało się na taki dom przyznaje, że obecność sąsiadów za ścianą daje im poczucie bezpieczeństwa. Nie bez przyczyny mówi się przecież o „monitoringu sąsiedzkim”. Poza tym wyjeżdżając na wakacje można poprosić ich o zaopiekowanie się domem. Tutaj z pomocą przyjdzie aplikacja myKRISPOL do zarządzania stolarką z poziomu smartfona. Dzięki niej, z dowolnego miejsca na świecie, można nadać sąsiadowi status gościa, aby na czas nieobecności lokatorów mógł zarządzać podpiętymi pod aplikację urządzeniami. Podniesione lub opuszczone żaluzje i rolety w zależności od pory dnia, zapalone światło lub samochód na podjeździe często wystarczą, aby odstraszyć potencjalnych włamywaczy.

Sterowanie domem za pomocą aplikacji myKrispol
Aplikacja myKRISPOL jest szczególnie przydatna dla mieszkańców bliźniaków fot. Krispol

Jaka stolarka sprawdzi się w domu w zabudowie bliźniaczej?

Domy bliźniacze mają formę dwóch budynków, które przylegając do siebie dzielą jedną wspólną ścianę. W zdecydowanej większości projektów wnętrza obu domów stanowią odbicie lustrzane, analogiczne są układy pomieszczeń, wielkość i rodzaj okien, kolor pokrycia dachowego i elewacji. Najkorzystniejsze i najczęściej polecane rozwiązanie w przypadku bliźniaków sugeruje natomiast połączenie segmentów ścianą garażową oraz rozmieszczeniu najbardziej prywatnych pomieszczeń domu jak najdalej od siebie. Właśnie na takie rozwiązanie zdecydowali się inwestorzy z Warszawy. W tej realizacji wykorzystywano również komplet stolarki KRISPOL. Połączenie okien FEN 92 i drzwi SOLANO w kolorze antycznej sosny z szarą segmentową bramy garażowej i osłonami w tym samym kolorze sprawia, że całość wygląda spójnie i nowocześnie

Stolarka Krispol w domu bliźniaku
Stolarka Krispol wykorzystana w domu w zabudowie bliźniaczej fot. Krispol

źródło i zdjęcia: Krispol

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT