Pergola miejskim ogródku? MB-OPENSKY 120 od Aluprof sprawdza się idealnie!

Aby cieszyć się wypoczynkiem na świeżym powietrzu niezależnie od pogody, warto zainwestować w pergolę tarasową MB-OPENSKY 120 od firmy Aluprof. Zapewnia ona skuteczną ochronę przed chłodem, silnym słońcem oraz opadami, a także gwarantuje prywatność, chroniąc przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów i przechodniów.

Pergola miejskim ogródku? MB-OPENSKY 120 od Aluprof sprawdza się idealnie!

Choć przestronny taras często kojarzy się z domem na przedmieściach lub na wsi, również mieszkańcy miast mogą cieszyć się prywatnym skrawkiem przestrzeni.

Deweloperzy, świadomi oczekiwań wielu Polaków, coraz częściej oferują budynki z niewielkimi terenami, które można przekształcić w miejsca relaksu i spotkań z bliskimi.

Praktyczne rozwiązanie dla każdego ogrodu

Możliwość wypicia porannej kawy lub spędzenia weekendu ze znajomymi na świeżym powietrzu bez opuszczania domu to przywilej, który coraz częściej chcą mieć również mieszkańcy miast.

Z tego powodu coraz częściej zauważamy tam domki szeregowe, nieduże bliźniaki czy bloki z niewielkimi tarasami lub ogródkami przylegającymi do mieszkań na parterze.

Niestety, miejskie ogródki są zazwyczaj bardzo małe, co sprawia, że przemyślana aranżacja i maksymalne wykorzystanie każdego metra kwadratowego staje się kluczowe.

Aby przekształcić nawet niewielką działkę czy taras w atrakcyjne i funkcjonalne miejsce do relaksu, warto zadbać o możliwość korzystania z niego również podczas niesprzyjającej pogody czy po zmroku.

W tym celu idealnym rozwiązaniem jest pergola tarasowa, która stanowi naturalne przedłużenie wnętrza i umożliwia przebywanie na zewnątrz w upalne lub chłodniejsze dni.

Szczególnie warto zwrócić uwagę na model MB-OPENSKY 120 firmy Aluprof, dostępny zarówno w wersji wolnostojącej, jak i przyściennej, co pozwala na oszczędność miejsca dzięki możliwości mocowania bezpośrednio do ściany budynku.

Pergola MB-OPENSKY 120 firmy Aluprof dostępna zarówno w wersji wolnostojącej, jak i przyściennej.

Ciesz się ogrodem niezależnie od pogody

Zadaszenie pergoli MB-OPENSKY 120 składa się z modułu ruchomych lameli, które dzięki mechanizmowi umożliwiają niezwykle płynną zmianę kąta nachylenia w zakresie od 0 do 135° oraz zapewniają wentylację.

Co istotne, poza standardowym zadaszeniem, pergola pozwala na zastosowanie bocznych osłon, które zapewniają intymność i odgradzają od sąsiadów i przechodniów. Do wyboru są szklane panele przesuwne MB-OpenSlide lub screeny SkyRoll.

Pergolę można również wyposażyć w dodatkowe akcesoria, takie jak czujniki wiatru, deszczu i słońca, oświetlenie LED, a nawet promienniki ciepła, co umożliwia korzystanie z niej również w chłodniejsze dni.

Warto również docenić dwuspadowy system odwodnienia MB-OPENSKY 120, który skutecznie odprowadza wodę opadową z dachu poprzez słupy, osiągając wydajność do 57 l/min. Dodatkowe uszczelki w lamelach dachowych zapewniają dodatkowe zabezpieczenie przed przeciekaniem.

Wersja przyścienna pergoli dostępna jest zarówno w wariancie do instalacji na jednej ścianie (z dwoma słupami), jak i w wersji narożnej (z jednym słupem).

MB-OPENSKY 120 - trwałość i estetyka w jednym

Na niedużej przestrzeni łatwo przesadzić zarówno z ilością elementów, jak i stylów aranżacyjnych. Dlatego, planując zadaszenie małego miejskiego ogródka lub tarasu, warto zadbać, aby wybrane rozwiązanie harmonizowało nie tylko z kolorystyką elewacji i stolarki, ale także z otoczeniem budynku, takim jak ogrodzenie czy roślinność.

Doskonałym wyborem w takim przypadku jest pergola tarasowa MB-OPENSKY 120 firmy Aluprof, wykonana z ekstrudowanego aluminium. Ten materiał jest nie tylko wyjątkowo trwały i odporny na warunki atmosferyczne, ale także atrakcyjny przez długie lata i przyjazny dla środowiska – nadaje się do recyklingu i może być wielokrotnie wykorzystywany bez utraty swoich właściwości.

Pergola MB-OPENSKY 120 utrzymana jest w nowoczesnym stylu i dostępna w szerokiej gamie odcieni z palety RAL, co pozwala na łatwe dopasowanie do różnych aranżacji.

Wersja przyścienna pergoli dostępna jest zarówno w wariancie do instalacji na jednej ścianie (z dwoma słupami), jak i w wersji narożnej (z jednym słupem), idealnej do wnęk tarasowych. Dzięki temu rozwiązanie Aluprof może być stosowane również w innych miejscach miejskich, takich jak letnie ogródki kawiarni i restauracji.


Źródło i zdjęcia: Aluprof

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT