Problemy z pokryciem dachowym największego chińskiego lotniska

W ubiegły wtorek silny wiatr uszkodził dach Terminalu 3 Międzynarodowego Portu Lotniczego w Pekinie - doniosły chińskie media. W związku z tym, że jest to już drugie w ciągu ostatnich 12 miesięcy naruszenie tej konstrukcji, w Chinach rozpoczęła się burzliwa dyskusja na temat jakości zadaszenia Terminalu 3.

Problemy z pokryciem dachowym największego chińskiego lotniska

Beijing Capital International Airport - Międzynarodowy Port Lotniczy w Pekinie należy do tych budynków w Chinach, z których Chińczycy są najbardziej dumni. Dlatego mieszkańcy Państwa Środka wyrażają duże zaniepokojenie kolejnym uszkodzeniem pokrycia dachowego Terminalu 3. Wiatr zerwał duże fragmenty blach oraz izolacji termicznej tego obiektu.

Część Chińczyków zaczyna dopatrywać się błędów w projekcie budynku. Ich irytację potęguje dodatkowo fakt, że Terminal 3 jest dziełem biura Foster and Partners, które należy do najsłynniejszych pracowni architektonicznych na świecie.

"Jak to możliwe, że Międzynarodowy Port Lotniczy w Hongkongu, który także został zaprojektowany przez pracownię Foster and Partners, już ponad 10 lat opiera się silnym tajfunom, podczas gdy dach Terminalu 3 pekińskiego portu ciągle ulega uszkodzeniom?" - dopytują chińscy internauci na jednym z popularnych portali społecznościowych.

W chwili obecnej nie wiadomo jednak, czy uszkodzenia pokrycia dachowego są wynikiem błędów projektowych, czy błędów wykonawczych. Potrzebne są niezależne ekspertyzy w tym zakresie. Poprzednie uszkodzenia wystąpiły 10 grudnia 2010 r., kiedy to silny wiatr pozrywał ok. 200 m2 poszycia.

źródło: chinadaily.com.cn
zdjęcie: bestourism.com

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT