Naprawa dachu Muzeum na Zamku w Łęczycy

Zakończył się remont części dachu tzw. Domu Nowego, który jest siedzibą Muzeum na Zamku w Łęczycy. Efektem trwających trzy tygodnie prac dekarskich, jest naprawa wschodniej części połaci. Inwestycja została sfinansowana ze środków województwa łódzkiego.

Naprawa dachu Muzeum na Zamku w Łęczycy

Przez wiele lat odkładano remont dachu Muzeum na Zamku w Łęczycy. Powodem był brak środków finansowych, dlatego zarządcy obiektu ograniczali się jedynie do wykonywania bieżących napraw. Dopiero gdy udało się uzyskać dotację na przeprowadzenie prac konserwatorskich, remont doszedł do skutku. Koszt inwestycji wyniósł 50 tys. zł.

Naprawa dachu objęła częściową wymianę więźby, łacenia połaci oraz pokrycia dachowego. Dekarze wykonali również nowe obróbki blacharskie, a także zajęli się renowacją gzymsów podokapowych i komina. Remont przeprowadziła podkarpacka firma "Usługi Budowlano-Remontowe Bogdan Kordek".

Remont części dachu Domu Nowego nie jest jedyną inwestycja, która zostanie przeprowadzona w łęczyckim obiekcie w ostatnim czasie. W 2011 r. ma zostać zmodernizowana kanalizacja. Ponadto zamek doczeka się remontu murów, które ulegają coraz większej erozji.

źródła: leczyca.naszemiasto.pl, zamek.leczyca.info.pl
zdjęcia: zamek.leczyca.info.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT