RENEXPO® Poland zostało zainaugurowane

26 października 2011 r. rozpoczęły się Międzynarodowe Targi i Konferencje RENEXPO® Poland. Duża liczba osób, które wzięły udział w Ceremonii Otwarcia tego wydarzenia, świadczy o znacznym zainteresowaniu rynkiem odnawialnych źródeł energii.

RENEXPO® Poland zostało zainaugurowane

Dużym uznaniem cieszyło się wystąpienie Johanna Georga Röhma - szefa Grupy REECO, która jest organizatorem RENEXPO® Poland. Röhm przedstawił historię sukcesu Grupy i organizowanych przez nią targów w wielu europejskich krajach. Zwrócił on także uwagę na wielki potencjał energetyki odnawialnej w Polsce.

Ogromną popularnością cieszyły się także konferencje towarzyszące targom jak również Dzień Samorządowca, w którym udział wzięło wielu przedstawicieli środowisk samorządowych. Swego rodzaju hitem była konferencja "Fotowoltaika - Polska na tle krajów sąsiadujących". Poruszyła ona wiele zagadnień trapiących branżę fotowoltaiki jak też pokazała rozwiązania istniejących problemów. Omówiono nie tylko pozytywne przykłady procesów wsparcia fotowoltaiki ale także błędy popełnione przez kilka wybranych krajów.

W ramach RENEXPO® Poland zorganizowano także konferencję "Biogaz w Polsce - stan obecny i kierunki rozwoju do 2020 r.". Do udziału w niej zaproszono grono autorytetów branżowych, którzy podzielili się swoją wiedzą na temat biogazu i biogazowni.

Podsumowaniem pierwszego dnia RENEXPO® Poland było Forum Energetyki Odnawialnej 2011. W czasie tego wydarzenia rozmawiano o nowych rozwiązaniach prawnych, które mają przyspieszyć rozwój branży OZE.

źródło i zdjęcie: renexpo-warsaw.com

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT