Rockwool przejmuje firmę FAST

17 czerwca br. Grupa Rockwool podpisała porozumienie o przejęciu firmy FAST. Otwarcie się na nowe obszary pozwoli umocnić pozycję na dynamicznie rozwijającym się rynku izolacji ścian zewnętrznych.

Rockwool przejmuje firmę FAST

Przejęcie firmy FAST przez Rockwool jest to kolejny krok w ramach strategii rozwoju firmy, polegający na dążeniu do oferowania kompleksowych rozwiązań w zakresie różnego rodzaju systemów ociepleń.

W Polsce budownictwo to wciąż olbrzymi konsument energii i ciepła. W istniejących budynkach mieszkalnych zużywa się nawet o 33% energii więcej niż w nowobudowanych. Jednym z narzędzi zmian takiego stanu jest termomodernizacja. Aktualnie najskuteczniejszym sposobem na obniżenie kosztów energii jest ocieplenie budynków. Pozwala ograniczyć straty ciepła, będące główną przyczyną wysokich rachunków za ogrzewanie. W budynkach wielorodzinnych przez przegrody ucieka nawet 56% ciepła.

"Rynek termomodernizacji w Polsce potrzebuje nowoczesnych i kompleksowych rozwiązań. Zwłaszcza w obszarze ociepleń ścian zewnętrznych. Dzięki przejęciu firmy FAST, Rockwool będzie mógł poszerzyć i udoskonalić swoją ofertę produktową w segmencie systemów ociepleń. Pozwoli to zwiększyć wykorzystanie w termomodernizacji budynków skalnej wełny mineralnej Rockwool, która obok doskonałych parametrów termicznych i bezpieczeństwa pożarowego, zapewnia komfort akustyczny, trwałość oraz zdrowy mikroklimat" mówi Andrzej Kielar, prezes Rockwool Polska.

FAST jest jednym z większych przedsiębiorstw w Polsce oferujących komponenty kompletnych systemów ociepleń oraz producentem innych wyrobów chemii budowlanej. Przejęcie firmy FAST przez Rockwool nie spowoduje bezpośrednich zmian w działaniu obu spółek.

Obok bogatej gamy produktów w segmencie fasad wentylowanych, dzięki współpracy z FAST, Rockwool rozszerzy swoją ofertę o nowoczesne, kompleksowe rozwiązania ociepleń ścian zewnętrznych metodą lekką-mokrą.

"Liczymy na to, że możliwość bliskiej współpracy poszczególnych działów obu firm, zwłaszcza w obszarze badań i rozwoju, da rezultat w postaci nowych produktów i systemów spełniających oczekiwania klientów. Jesteśmy pewni, że wykorzystanie produktów Rockwool w systemach dociepleń stosowanych w termomodernizacjach zapewni bezpieczeństwo i komfort użytkownikom budynków na długie lata" podsumowuje A. Kielar.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Rockwool Polska, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Rockwool

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT