Konkurs The Unbelievable Challenge 2021 właśnie wystartował

Studenci i młodzi architekci ze wszystkich krajów strefy Schengen mogą wziąć udział w kolejnej edycji konkursu "The Unbelievable Challenge" organizowanej przez Ruukki Construction. Tegorocznym zadaniem będzie zaprojektowanie muzeum śniegu. Niecodzienna tematyka ma zwrócić uwagę na zmiany klimatyczne i znikającą pokrywę śnieżną.

Konkurs The Unbelievable Challenge 2021 właśnie wystartował

Szczegóły dotyczące konkursu The Unbelievable Challenge 2021

Partnerami Ruukki Construction w konkursie The Unbelievable Challenge 2021 są miasto Rovaniemi oraz pracownie architektoniczne – WXCA z Polski i Snøhetta z Norwegii. Zarówno Ruukki, jak i partnerzy konkursu kierują się zasadami zrównoważonego rozwoju i chcą podkreślić jego znaczenie w związku z konkursem poprzez swoje produkty, działania i wybory.

Zwycięży projekt, który najlepiej spełni założenia określone w regulaminie konkursu. Najlepszy pomysł powinien wykorzystywać zrównoważone, przyjazne dla środowiska produkty stalowe Ruukki, które znakomicie komponują się z otoczeniem. Ważną rolę w ocenie prac i wyborze zwycięzcy odgrywać będzie również możliwość recyklingu
i ponownego użycia produktów, a także inspirująca i spójna prezentacja koncepcji przed jury. Główną nagrodą w konkursie jest 6-miesięczny staż w pracowni WXCA w Warszawie oraz nagroda pieniężna w wysokości 1 000 EUR.

Konkurs rozpoczyna się 15 września 2021 roku, zaś gotowe projekty należy złożyć do 3 listopada 2021 roku. Ogłoszenie finalistów konkursu odbędzie się 9 grudnia 2021 roku

Podczas gdy Święty Mikołaj wnosi pewną magię do konkursu, my chcemy przypomnieć wszystkim o czymś ważnym – co dzieje się z naszym klimatem. Jednocześnie przedstawiamy nowe, świeże pomysły na zastosowanie produktów stalowych w zrównoważonym budownictwie. Konkurs ma również na celu wsparcie młodych architektów w rozwoju ich kariery oraz wprowadzenie do branży, w której zagraniczne staże, tworzenie i prezentowanie nowych koncepcji oraz konkursy będą zasadniczą częścią ich codzienności - mówi Tiina Tukia, dyrektor marketingu i komunikacji w Ruukki, Building Envelopes.

Zrównoważone projektowanie z duchem czasu, z szacunkiem dla środowiska, z troską o wspólną przyszłość na ziemi, jest dziś dla nas tym wyzwaniem, które traktujemy priorytetowo. Z wielką radością przyjmiemy na staż w WXCA zwycięzcę konkursu, który przekona wymagającego Świętego Mikołaja, że zaproponowane rozwiązania pozwolą ochronić to, co dla niego jest cenne - mówi Marta Sękulska-Wrońska, partner w WXCA.

Jurorami konkursu są architektki Eli Synnevåg (Snöhetta) i Marta Sękulska-Wrońska (WXCA), architekt i zwycięzca konkursu w 2014 roku Alexandru Oprita, przedstawiciel miasta Rovaniemi Sipi Hintsanen oraz reprezentujący Ruukki Janis Zaharans.

źródło i zdjęcia: Ruukki Polska

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT