Ruukki Construction wyeliminuje paliwa kopalne z produkcji stali

Ruukki Construction zamierza być pierwszą firmą, która będzie oferować klientom produkty stalowe wyprodukowane bez użycia paliw kopalnych. Wykorzystywana stal typu "fossil-free" oparta o technologię HYBRIT pochodzić będzie od Grupy SSAB. Wprowadzenie do sprzedaży produktów wyprodukowanych w ekologiczny sposób zaplanowano na 2026 rok, jednak wybrani partnerzy będą mogli kupić je wcześniej. 

Ruukki Construction wyeliminuje paliwa kopalne z produkcji stali

Ruukki wyeliminuje paliwa kopalne z produkcji stali

Stosowanie stali bez paliw kopalnych stanowi część nowej strategii Ruukki w zakresie zrównoważonego rozwoju, którą tworzą trzy obszary: oferta, działania operacyjne oraz odpowiedzialny partner.

Największy wpływ na ograniczenie emisji dwutlenku węgla firma Ruukki może mieć w zakresie zrównoważonej oferty i działań operacyjnych. Stosowanie stali wytworzonej bez użycia paliw kopalnych w naszych produktach ograniczy emisje dwutlenku węgla o około 85%.

Dodatkowo, energooszczędne rozwiązania obudowy mogą zmniejszać zużycie energii o 30% w cyklu życia budynku. W ramach działań w zakładach produkcyjnych, Ruukki zamierza zmniejszyć emisje dwutlenku węgla o 25% do 2026 roku.

Ambicją Ruukki jako odpowiedzialnego partnera jest zostanie najbezpieczniejszą firmą w branży produktów budowlanych, posiadanie najbardziej zaangażowanych pracowników i najbardziej zadowolonych klientów.

Dzięki technologii HYBRIT, Grupa SSAB zamierza być pierwszym producentem stali na świecie, który w 2026 roku wprowadzi na rynek stal wytworzoną bez użycia paliw kopalnych. HYBRIT to przedsięwzięcie joint venture firm SSAB, LKAB i Vattenfall.

Wykorzystanie stali bez paliw kopalnych to ważny krok dla Ruukki na drodze do spełnienia naszej obietnicy zrównoważonego rozwoju, która brzmi “W stronę budynków neutralnych węglowo”. Zobowiązujemy się do rozwoju naszej oferty w sposób, który pomoże naszym klientom redukować emisje dwutlenku węgla i dążymy do partnerstwa z klientami w tworzeniu łańcucha wartości bez paliw kopalnych od początku do końca cyklu życia budynków - komentuje Sami Eronen, Prezes Ruukki Construction.

źródło i zdjęcie: Ruukki Polska

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE