Pokrycia dachowe Ruukki wykorzystanie w osiedlu Spacery

Osiedle Spacery zostało ulokowane we wsi Młoszowa w województwie małopolskim. Składa się z kilkudziesięciu budynków jednorodzinnych o konstrukcji szkieletowej. Stalowe pokrycia dachowe zostały dostarczone przez firmę Ruukki.

Pokrycia dachowe Ruukki wykorzystanie w osiedlu Spacery

Zalety drewnianej konstrukcji domów

Firma Domix, wykonawca konstrukcji domów, specjalizuje się w konstrukcjach z drewna. To naturalny materiał, który w tej chwili przeżywa prawdziwy renesans. Wykonane z niego budynki są zdrowe, eleganckie, trwałe i do tego świetnie wyglądają. Mają też bardzo dobre parametry techniczne. Inwestor zadbał o to, aby każdy element tworzący konstrukcję domu został wykonany z niezwykłą dbałością i przy zachowaniu restrykcyjnych norm budowlanych.

Sama budowa domu, w zależności od jego wielkości i stopnia skomplikowania projektu, trwa zwykle od 3 do 6 miesięcy i ze względu na stosowanie tzw. suchej technologii może odbywać się także zimą. Co ciekawe, drewniana konstrukcja umożliwia także szybką rozbudowę, przebudowę lub modernizację budynku, eliminując konieczność uciążliwego kucia ścian czy stropów. 

Osiedle Spacery we wsi Młoszowa fot. Domix

Domy z drewna są energooszczędne. Znacznie szybciej niż te tradycyjne nagrzewają się, a potem dłużej trzymają ciepło. Oczywiście wiele zależy również od rodzaju i parametrów zastosowanej izolacji, a także stolarki drzwiowej i okiennej (zakładając jej poprawny montaż).

Jeśli już mowa o termoizolacji, to współczynnik przenikania ciepła przegród zewnętrznych U dla budynków znajdujących się w Młoszowej wynosi poniżej 0,2 [W/(m2·K)]. Dzięki zastosowaniu 3-szybowych okien i 25-centymetrowej termoizolacji ścian i dachu cała konstrukcja gwarantuje niskie zużycie energii, co przekłada się na realne oszczędności.

Domy z osiedla Spacery wyróżniają się energooszczędnością fot. Domix

Istotną zaletą domów o konstrukcji drewnianej jest to, że mają one naturalną zdolność do utrzymywania właściwej wilgotności powietrza. Dzięki temu panuje w nich zawsze zdrowy klimat, wpływający na dobre samopoczucie domowników i podnoszący ich jakość życia. 

Pokrycia dachowe Ruukki wykorzystane w osiedlu Spacery

Nieodłącznym elementem każdego budynku znajdującego się w Młoszowej są stalowe pokrycia dachowe firmy Ruukki. Cechują się one ponadczasowym wzornictwem, wysoką jakością, znakomicie podkreślają charakter całej inwestycji, a do tego są przyjazne dla środowiska (w świetle badań przeprowadzonych przez World Steel Association w mniejszy sposób niż inne pokrycia dachowe przyczyniają się do zmian klimatycznych).

Firma Ruukki obecna jest w Polsce już ponad 25 lat. Przez ten czas zdobyła zaufanie zarówno deweloperów jak i klientów indywidualnych, wynikające z wysokiej jakości oferowanych produktów (wybrane blachy objęte są nawet 50-letnią gwarancją), nowatorskich rozwiązań oraz oryginalnej estetyki, nawiązującej do panujących trendów. 

Blachy Ruukki od początku obecności na polskim rynku cieszyły się wysoką renomą i miały bardzo dobre opinie użytkowników - podkreśla Radosław Kasprzyk z firmy Domix - W sumie stosowaliśmy je w ponad 100 różnych inwestycjach i od 10 lat nie mieliśmy żadnych reklamacji. 

Na dachach domów z osiedla Spacery ułożona blachodachówkę Hyygge fot. Domix

Inżynierowie współpracujący z inwestorem podkreślają, że pokrycia stosowane w domach budowanych w Młoszowej mają nie tylko wysoką jakość, ale też cechują się nowoczesnością.

W pierwszych budynkach użyte zostały blachy na rąbek stojący z oferty Ruukki, z profilem przypominającym tradycyjny dach z rąbkiem stojący stojącym dzięki czemu budynki wyglądają bardzo stylowo i elegancko.

W drugim etapie inwestycji zostaną zastosowane lekkie, precyzyjnie wykonane pokrycia dachowe z płaskiej blachodachówki Ruukki Hyygge. Jest to prosta, ale niezwykle elegancka blachodachówka modułowa. Występuje w dwóch wariantach: z przetłoczeniami lub bez, co pozwala uzyskać trzy różne wzory pokrycia dachowego.

Pokrycia dachowe na osiedlu Spacery wyglądają atrakcyjnie, a przy tym są wysokiej jakości fot. Domix

Blachodachówka Ruukki Hyygge ma ekologiczną powłokę wykonaną w technologii GreenCoat® BT lub GreenCoat Pural BT mat, w której część związków ropopochodnych zostało zastąpionych szwedzkim olejem rzepakowym.

W swoich kolejnych inwestycjach nadal będziemy stosować produkty Ruukki chociażby dlatego, że są niezwykle precyzyjnie wykonane i przez to łatwe w montażu, co skraca czas budowy - przekonuje Radosław Kasprzyk z firmy Domix - To naprawdę trwały i niezawodny materiał dachowy, który jest dodatkowo odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne.

źródło: Ruukki Polska

zdjęcia: Domix

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE