Perły architektury z Braas

Dachówki ceramiczne marki Braas cieszą się szerokim zainteresowaniem, również w dziedzinie renowacji zabytków. Ich klasyczny design doskonale podkreśla charakter tego typu obiektów, a jednocześnie ciekawie przełamuje nowoczesność współczesnego budownictwa.

Perły architektury z Braas

Powiat świebodziński położony w środkowo-zachodniej części województwa lubuskiego to kierunek, który zadowoli zarówno fanów zwiedzania zabytków, jak i miłośników przyrody. Na terenie dwóch parków krajobrazowych (Łagowskiego Parku Krajobrazowego i Gryżyńskego Parku Krajobrazowego) znajdują się malownicze rezerwaty przyrody (Grodziszcze, Kręcki Łęg, Buczyna Łagowska, Dębowy Ostrów, Pawski Ług czy Pniewski Ług) oraz jeziora.

Miejscem, którego nie można ominąć odwiedzając tę część Polski jest Międzyrzecki Rejon Umocniony. To jeden z największych podziemnych systemów fortyfikacyjnych świata. Co ciekawe, jest to także największy w Środkowej Europie rezerwat nietoperzy, w którym każdego roku zimuje ponad 30 tys. osobników należących do 12 gatunków. Łączna długość podziemnych korytarzy to około 32-35 km.

Miłośnicy architektury i zabytków powinni zwiedzić fortyfikacje Pętli Boryszyńskiej, Zamek Joannitów, klasztor Paradyż w Gościkowie oraz kamienice w Świebodzinie z XVIII, XIX i XX wieku. Pięknym obiektem sakralnym jest neogotycki kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, który został zbudowany na przełomie XIX i XX wieku. Kościół ten wieńczy ceramiczna dachówka Opal Braas w kolorze antracytowym. Klasyczna karpiówka doskonale podkreśla zabytkowy charakter obiektu, nic więc dziwnego, że jest to jeden z najchętniej wybieranych modeli podczas renowacji tego typu budowli. Dachówka Opal pokrywa również między innymi piękny budynek Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej.

Dachówki ceramiczne marki Braas cieszą się szerokim zainteresowaniem, również w dziedzinie renowacji zabytków. Ich klasyczny design doskonale podkreśla charakter tego typu obiektów, a jednocześnie ciekawie przełamuje nowoczesność współczesnego budownictwa. Inne perły architektury pokryte dachówkami Braas możecie znaleźć na stronie producenta: https://www.monier.pl/realizacje.html.

źródło i zdjęcie: Monier Braas

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE