Galeco - 100% PL

Kiedy w 1996 r. w podkrakowskich Balicach powstawała firma Galeco, jej kapitał mieścił się w dwóch wynajętych pokojach. Prawie dwie dekady później przedsiębiorstwo Szczepana Buryło jest jednym z liderów na rynku systemów rynnowych, jedynym w 100 procentach polskim. Jak firmie, która - mimo międzynarodowej już skali działalności - nigdy nie rozważała przeniesienia produkcji do Azji, udaje się konkurować z globalnymi gigantami?

Galeco - 100% PL

Uczciwa praca Galeco

Stawiając niezmiennie na najwyższą jakość, której - jak wierzą założyciele Galeco - nie da się dopilnować zdalnie. Proces wytworzenia systemów rynnowych Galeco zaczyna się więc i kończy w Polsce, co - oprócz gwarancji utrzymania odpowiednich standardów - daje korzyści w postaci pozytywnego wpływu na polską gospodarkę.

Dla Szczepana Buryło, który swoją przygodę z biznesem zaczynał w trudnych czasach transformacji to szczególnie ważne. Z własnego doświadczenia zna okoliczności, w jakich wykuwał się polski kapitalizm. Choć przyznaje, że wtedy śmiała wizja i odwaga były całkiem sporym kapitałem wyjściowym, pamięta też, że polskie towary nie cieszyły się dobrą opinią na świecie. Jako początkujący wtedy przedsiębiorca, postanowił to zmienić.

W pierwszych latach działalności Galeco musiało jednak zarobić na sfinansowanie swoich planów. Baliccy przedsiębiorcy rynku systemów rynnowych postanowili nauczyć się od największych, importując systemy PVC od zagranicznych partnerów. Ale już 1998 r., po przejęciu firmy Tredeo Puławy, Galeco otworzyło pierwsze firmowe biuro handlowe w Puławach. Jeszcze w tym samym roku powstało kolejne - we Wrocławiu, a rok później w Gdyni.

Ambicje Szczepana Buryło i jego dynamicznie powiększającego się zespołu nie ograniczały się jednak tylko do Polski. By zrealizować plany zagranicznej ekspansji, firma potrzebowała jednak nowatorskiego produktu, który jakością przewyższałby zagraniczne. Tylko w ten sposób miał szansę przebić się na rynkach, na których etykietka "made in Poland" nie była dobrą rekomendacją.

Dzisiaj Galeco z powodzeniem działa na Węgrzech, Ukrainie, Słowacji i na Białorusi, ale jej produkty obecne są szerzej, także w Bułgarii, Czechach, Rumunii, Mołdawii, na Litwie, Łotwie, w Rosji, Kazachstanie, Turcji, Islandii, Słowenii i Kanadzie... Jak to się udało?

Innowacje Galeco

Pod koniec 2000 r. firma Galeco opatentowała nowatorski profil rynnowy, który zapobiega przelewaniu się wody podczas intensywnych opadów deszczu, dzięki brzegom wywiniętym do wewnątrz... Polska firma zdeklasowała konkurentów nie ceną, ale jakością i pomysłem. Pomysłem, który był prostą odpowiedzią na potrzeby klientów.

Galeco konsekwentnie realizuje tę sprawdzoną strategię, stale poszerzając ofertę produktową, która dzisiaj kierowana jest nie tylko do klienta końcowego, ale i do architektów oraz deweloperów.

Międzynarodowe sukcesy, wyczucie rynku i odwaga w podejmowaniu ryzyka, pozwoliły Galeco w 2008 r. wybudować nową siedzibę, dając tym samym zatrudnienie 140 pracownikom. Gdzie? W podkrakowskich Balicach oczywiście.

Bo w ciągu prawie już dwudziestu lat w Galeco zmieniło się więc prawie wszystko - skala działania, forma prawna, gama produktów, liczebność zespołu... - ale jedno pozostało bez zmian. Galeco Sp z. o.o.to ciągle w 100 procentach polska firma, która z Polską wiąże swoją przyszłość i z Polski realizuje globalne plany, dając tym samym powód do dumy. I uśmiechu.

Teksty źródłowe:

  • http://budownictwopolskie.pl/artykul/wywiad_z_prezesem_spolki_galeco_panem_szczepanem_burylo
  • http://www.edekarz.pl/producenci/galeco/
  • http://www.inzynierbudownictwa.pl/wydarzenia,o_tym_sie_mowi,artykul,galeco_konczy_15_lat,4604

źródło i zdjęcie: Galeco

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT