Jak powstaje dachówka ceramiczna Rubin?

Glina i woda. Z tych dwóch składników powstaje jedna z najbardziej popularnych dachówek w Polsce - Rubin marki BRAAS. Czemu zawdzięcza swoją wyjątkowość?

Jak powstaje dachówka ceramiczna Rubin?

Dachówki ceramiczne - trochę historii

Glina to jeden z najstarszych materiałów budowlanych. Historia pokrywania dachów wypalanymi płytkami glinianymi sięga początków II tysiąclecia p.n.e. Po glinę chętnie sięgali zarówno starożytni Grecy, jak i Rzymianie. Dachówki ceramiczne nieustannie cieszą się dużą popularnością.

Dachówki ceramiczne - trochę teorii, trochę technologii

Surowiec, z którego powstają dachówki ceramiczne BRAAS, odznacza  się niezwykle wysoką jakością. Właściwości gliny używanej w produkcji porównywane są z zaletami glinek leczniczych. W najnowocześniejszej technologii najpierw z masy glinianej formuje się kształt dachówki, następnie suszy i wypala w bardzo wysokiej temperaturze. Właśnie wtedy dachówka zmienia swoją objętość - dosłownie kurczy się. Cały proces ma wysoki stopień automatyzacji, co zapewnia utrzymanie niezmiennych, doskonałych parametrów dachówki.

Rubin - klejnot wśród dachówek

Jednym z najbardziej popularnych modeli ceramicznych jest Rubin - prawdziwy klejnot wśród dachówek. Na jego dużą popularność w Polsce wpływa klasyczny, naturalny kształt, najwyższa jakość wykonania oraz bogactwo kolorystyki. W ofercie BRAAS dostępne są trzy rodzaje tej dachówki:

  • Rubin 13V: to gwarancja satysfakcji. Klienci dokonujący tego wyboru mają wysokie wymagania w odniesieniu do architektonicznej harmonii i ponadczasowego piękna. Rubin 13V dostępny jest w aż dziesięciu kolorach.
  • Rubin 11V(K): Rubin 11V(K) to wyjątkowa estetyka  wzbogacona o technologiczne rozwiązania opracowane wraz z dekarskimi mistrzami. Wśród siedmiu kolorów do wyboru warte szczególnej uwagi są bukowy oraz szary kryształ - dostępny tylko dla tego modelu.
  • Rubin 9V: Rubin 9V jest największą dachówką ceramiczną w ofercie BRAAS. Do pokrycia jednego metra kwadratowego dachu potrzeba jedynie ok. 9,4 - 10,1 takich dachówek.

Dostępne wykończenia modeli Rubin to angoba, glazura lub glazura topline. Dachówki ceramiczne BRAAS to nie tylko wysokiej klasy estetyka, ale też trwałość. Wszystko to za sprawą najwyższej jakości gliny, używanej do ich wyrobu. Dodatkowo wszystkie objęte są 30-letnią gwarancją.

Chcesz zobaczyć jak powstaje dachówka Rubin 9V? Odwiedź kanał na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=MEuQxTANZ1k&feature=youtu.be

źródło i zdjęcie: Braas

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT