Kolorystyka systemów rynnowych

Przejrzysta geometria prostych form, płaski dach, minimalizm. Klasyczna bryła z dwuspadowym dachem i ozdobne detale architektoniczne. Niezależnie od tego, w jakim stylu zaprojektowany został budynek, musi on zostać wyposażony w system rynnowy. Przedstawiamy rozwiązania, które wpiszą się w estetykę każdego domu, zapewniając stuprocentową funkcjonalność i spójność wizualną.

Kolorystyka systemów rynnowych

Wymiary i rodzaj materiału to podstawowe kwestie, które bierzemy pod uwagę wybierając system rynnowy dla nowo powstałego domu. Efektywne zbieranie wody deszczowej z połaci dachu i odprowadzanie jej poza budynek to najważniejsza funkcja systemu. Na szczęście, obecnie producenci oferują rozwiązania, które wpisują się zarówno w założenia funkcjonalne, jak i estetyczne budynku.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze produkty wybierają nie tylko architekci, ale i inwestorzy prywatni, których rosnąca świadomość estetyczna sprawia, że coraz częściej dostrzegają rolę detalu. W projekcie budynku mieszkalnego takim detalem jest system rynnowy, który powinien harmonijnie wpisać się w całą koncepcję architektoniczną. Dlatego obok rozmaitych rozwiązań funkcjonalnych oferujemy bardzo bogatą kolorystykę, ułatwiającą dyskretne wkomponowanie systemu rynnowego w projekt, mówi Magdalena Gardyła z firmy Galeco.

Nieprzemijający urok klasycznego systemu rynnowego

Kolorystykę systemu rynnowego zazwyczaj dobieramy tak, by pasowała do dachu lub elewacji. Nie bez znaczenia jest także styl, w jakim zaprojektowany został budynek oraz materiały użyte do jego budowy. Klasyczne bryły o dwuspadowych dachach pokrytych czerwoną dachówką z pewnością będą dobrze wyglądały z systemem rynnowym w palecie barw zbliżonych do koloru pokrycia dachowego.

Wśród dziewięciu kolorów z palety RAL, które oferujemy zarówno dla systemu Galeco STAL i PVC, znajdują się m.in. ciemnoczerwony i ceglasty (STAL). Podobnie jak klasyczne brązy, występujące w odcieniach: ciemnobrązowy, czekoladowy brąz i miedziany, odcienie zgaszonej czerwieni doskonale wpiszą się w projekty tradycyjnej zabudowy, którym charakteru nadają ciepłe odcienie dachówki, mówi Gardyła.

System rynnowy w nietypowym kolorze

System rynnowy można także wykorzystać do twórczej zabawy kolorem w mniej typowych projektach. Wśród odcieni systemów Galeco PVC znaleźć możemy także np. grafitowy czy biały, które pozwolą na idealne dopasowanie do elementów elewacji lub odwrotnie - efektowny kontrast. Ciemna elewacja betonowa lub drewniana w towarzystwie białych rynien zyska nowy wymiar, podobnie jak np. jasne drewno skontrastowane z ciemną barwą systemu rynnowego, doradza ekspert Galeco.

Minimalistyczna bryła i system Bezokapowy

Nowoczesna architektura, lansująca minimalistyczne formy, dąży do tworzenia prostych, zwartych brył, pozbawionych zbędnych elementów. Materiały, które często towarzyszą współczesnym projektom, to beton, szkło, stal. System rynnowy, który harmonijnie wpisze się w taką estetykę, powinien być utrzymany w chłodnych odcieniach szarości, grafitu, czerni. Kolory takie, jak grafitowy czy czarny, które oferuje Galeco, doskonale odnajdą się w nowoczesnej architekturze. Świetnym rozwiązaniem dla minimalistycznych, współczesnych brył, jest nasz system Bezokapowy, pozwalający na ukrycie rynny we wnętrzu elewacji. Jedynym widocznym elementem jest maskownica, dostępna w 14 odcieniach z palety RAL, dodaje Magdalena Gardyła.

Nie ma wątpliwości, że rynny to nie tylko element funkcjonalny, ale także estetyczny budynku. Gdy dobierzemy podstawowe parametry, przeanalizujmy dokładnie szeroką ofertę kolorystyczną - dobrze dobrany, efektowny system rynnowy, może być pięknym zwieńczeniem całości wizualnej bryły.

źródło i zdjęcie: Galeco

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT