Jak wybrać odpowiednie pokrycie dachowe?

Wybierając pokrycie dachowe dla naszego domu kierujemy się różnymi kryteriami. Ważne jest, by wybrane materiały budowlane miały konkretne właściwości czy atesty oraz szły w parze z estetyką. Prawidłowo wykonany dach to komfort dla mieszkańców, ponieważ wówczas nie będziemy narażeni na dodatkowe prace remontowe czy konserwacyjne. Jak zatem wybrać odpowiednie pokrycie dachowe?

Jak wybrać odpowiednie pokrycie dachowe?

Włókno-cementowe produkty Cembrit wykonane są z naturalnych i bezpiecznych dla środowiska materiałów, takich jak woda, cement czy celuloza. Materiał budowlany cechuje się dużą trwałością oraz szeregiem właściwości, dzięki którym dach nie ulega korozji i jest odporny na porywiste opady atmosferyczne, procesy gnicia czy silne wahania temperatur, mówi Maciej Duszczak Marketing Manager firmy Cembrit.

Materiały włókno-cementowe, formaty oraz kolory dają możliwość tworzenia wielu rozwiązań, a obiekty, przy których budowie ich użyto cenione są za swój naturalny i estetyczny wygląd. Firma Cembrit w swojej ofercie posiada płytki dachowe Quadra wykonane z włókno-cementu, stosowane do zadaszenia obiektów mieszkalnych i jako wykończenie fasad, szczytów i detali architektonicznych dachu. Płytki Diamond charakteryzuje natomiast niecodzienny styl i estetyka, dzięki czemu stosowanie ich na budynkach mieszkalnych sprawia, iż dach wygląda efektownie. Do estetycznego przyozdobienia wykorzystuje się płytki do obróbek dachowych. Dzięki nim można wykończyć szczyty dachów, okapów, kominów oraz innych elementów, które wymagają zabezpieczenia przed czynnikami atmosferycznymi, a jednocześnie stanowią o wyglądzie całego dachu.

Budowa domu wiąże się z wieloma wyzwaniami i koniecznością podejmowania odpowiednich wyborów. Jeśli jednak skorzystamy ze sprawdzonych rozwiązań, odpowiednich materiałów budowlanych i doświadczeń innych osób, to proces ten przebiegnie sprawnie i bezproblemowo. Potem zostaje tylko cieszyć się radością, jaką dają własne cztery kąty.

źródło i zdjęcie: Cembrit

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT