Windy zasilane energia słoneczną

Szwajcarski koncern Schindler planuje wprowadzić w tym roku na rynek pierwszą windę solarną napędzaną panelami umieszczanymi na dachu budynku. W porównaniu z windami wyposażonymi w tradycyjne systemy napędowe najnowszy produkt Schindlera pozwala na oszczędność do 50% energii w skali roku. Winda może być zasilana energią słoneczną, siecią elektryczną lub kombinacją obu tych źródeł energii.

Windy zasilane energia słoneczną

W porównaniu z windami wyposażonymi w tradycyjne systemy napędowe najnowszy produkt Schindlera pozwala na oszczędność do 50% energii w skali roku. Winda może być zasilana energią słoneczną, siecią elektryczną lub kombinacją obu tych źródeł energii. W zależności od konfiguracji oraz poziomu nasłonecznienia istnieje też możliwość funkcjonowania windy jedynie w oparciu o energię solarną.

Panele solarne, które napędzają windę, są umieszczane na dachu budynku, w którym jest ona zamontowana. Rozmiary tych paneli są dostosowane do indywidualnych zapotrzebowań budynków. Początkowo określa się poziom natężenia ruchu i na tej podstawie dobierany jest rozmiar panelu. Ich wielkość pozwala także, na korzystanie z energii słonecznej podczas okresu niskiego nasłonecznienia. Energia magazynowana przez panele dachowe może być wykorzystana od razu, magazynowana w bateriach słonecznych bądź odsprzedawana do sieci energetycznej.

Winda solarna oferuje unikatowe rozwiązanie, dzięki czemu działanie windy jest niezależne od ewentualnych awarii sieci elektrycznych. System napędu windy solarnej pozwoli zredukować do minimum ryzyko zacięcia się windy z pasażerami w środku.

Z pewnością winda solarna poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii wyznaczy nowy trend i kierunek, w którym w najbliższym czasie będzie zmierzać cała branża dźwigowa. Wprowadzenie tego modelu podkreśla zaangażowanie koncernu Schindler w innowacyjne rozwiązania.

źródło i zdjęcie: Schindler Polska

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT