Bayer rozszerza program EcoCommercial Building

System izolacji termicznej dachu, oparty na słonecznych kolektorach powietrznych, to jeden z efektów współpracy z puren gmbh - partnerem Bayer MaterialScience w sieci EcoCommercial Building (ECB). Rozwiązanie znane jest pod nazwą Bomatherm® i łączy energię słoneczną z wysokowydajną izolacją termiczną.

Bayer rozszerza program EcoCommercial Building

Program EcoCommercial Building (ECB), zainicjowany przez spółkę Bayer MaterialScience przed trzema laty, to dziś efektywna platforma zintegrowanych rozwiązań dla budynków wydajnych energetycznie. Sieć partnerów programu obejmuje już blisko 90 przedsiębiorstw z całego świata, reprezentujących branżę budowlaną, inżynieryjną, konsultingową. W planach jest rozszerzanie programu, intensyfikacja działań i wprowadzenie fazy "ECB 2.0".

Uświadamiamy decydentom branży efektywność energetyczną dostępnych dziś materiałów, mówi dr Thomas Römer, szef EcoCommercial Building. Program ECB, wspierając wdrażanie efektywnych energetycznie rozwiązań dla budownictwa, stworzy sieci rozwojowe. Platformy wymiany doświadczeń o charakterze "think-tanków" pozwolą producentom materiałów na bezpośredni kontakt z deweloperami. Chcemy nawiązać dalsze partnerstwa i integrować branżę, dodaje Römer.

Bayer i puren gmbh opracowują system słonecznych kolektorów powietrznych

System izolacji termicznej dachu, oparty na słonecznych kolektorach powietrznych, to jeden z efektów współpracy z puren gmbh - partnerem Bayer MaterialScience w sieci ECB. Rozwiązanie znane jest pod nazwą Bomatherm® i łączy energię słoneczną z wysokowydajną izolacją termiczną. Partnerzy wcześnie zidentyfikowali potrzebę rynkową i opracowali rozwiązanie zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Pomysł jest odpowiedzią na potrzebę rynku na tanie sposoby wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych i oszczędzania jej dzięki izolacji termicznej. Na zewnętrznej powierzchni kolektora, umieszczonego na dachu, gromadzi się zimne powietrze. Dzięki absorberowi energia słoneczna przekazywana jest do powietrza. System działa nawet wtedy, gdy ekspozycja na promienie słonecznie jest stosunkowo niewielka. Uzyskane w ten sposób ciepłe powietrze można wykorzystać na wiele sposobów w instalacjach budowlanych. Pod kolektorem znajduje się izolacja termiczna wykonana ze sztywnej pianki poliuretanowej, która nie tworzy mostków cieplnych.

Na potrzeby kolektora powietrznego opracowano innowacyjne wielowarstwowe płyty Makrolon® wykonane z poliwęglanu. Płyty są przezroczyste, tak aby umożliwić przenikanie promieni słonecznych, a na spodzie mają specjalną czarną powłokę pełniącą rolę warstwy absorbującej. Spółka puren gmbh produkuje płyty do izolacji termicznej, wykorzystując poliuretan z Bayer MaterialScience.

Makrolon - Bayer

Program EcoCommercial Building stanowi integralną część globalnego programu zrównoważonego rozwoju, realizowanego przez Bayer.

***

O Bayer MaterialScience:
Ze sprzedażą o wartości 10,8 mld EUR w 2011 firma Bayer MaterialScience należy do największych na świecie producentów polimerów. Jej działalność skupia się na wytwarzaniu zaawansowanych technologicznie materiałów polimerowych oraz opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań dla produktów stosowanych w wielu dziedzinach codziennego życia. Produkty firmy wykorzystywane są głównie w przemyśle motoryzacyjnym, elektrycznym, elektronicznym, sportowym oraz rekreacyjnym. Bayer MaterialScience ma 30 placówek produkcyjnych na całym świecie i zatrudnia około 14 800 osób. Firma należy do Grupy Bayer.

O puren gmbh:
Firma została stworzona 45 lat temu jako jeden z pionierów technologii sztywnych pianek poliuretanowych. puren gmbh, z siedzibą w Überlingen i oddziałami w Niemczech oraz spółką w Chinach, jest jedną z wiodących firm w branży poliuretanów. Jako uzupełnienie zastosowań w przemyśle budowlanym - nowych budynkach, konstrukcji domów pasywnych, konserwacji - puren oferuje rozwiązania dla innych gałęzi przetwórstwa procesowego. Do grupy puren należą: BOMAT Heiztechnik (producent urządzeń grzewczych) i purSonic gmbh (wewnętrzne systemy nagłośnieniowe).

źródło i zdjęcia: Bayer

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT