Skuteczne odstraszanie gołębi dzięki modułom BirdSystem

Wiele osób poszukuje dobrej metody odstraszania gołębi zanieczyszczających budynki i ich otoczenie. Niepożądana obecność dużej liczby ptaków powoduje konieczność regularnego czyszczenia, co generuje duże koszty. Bezpieczne i skuteczne rozwiązanie oferuje firma INWEN.

Skuteczne odstraszanie gołębi dzięki modułom BirdSystem

Od 2000 r. firma INWEN zapewnia skuteczne odstraszanie gołębi dzięki modułom BirdSystem. Są to zestawy mechanicznych elementów z końcówkami zabezpieczającymi ptaki przed zranieniem. Rozwiązanie to jest zarazem bezpieczne i niezawodne. Gołębie z dużą łatwością zanieczyszczają gzymsy, parapety czy rynny. Wystarczy spełnić kilka warunków by przeciwdziałać temu zjawisku wykorzystując moduły BirdSystem.

Duże zanieczyszczenie oznaką poważnego problemu z gołębiami

BirdSystem - przyklejanie modułówGołębie najintensywniej brudzą w miejscu, gdzie mogą liczyć na jedzenie od ludzi. Konsekwencją dokarmiania ptaków jest ich przyzwyczajenie do łatwego pokarmu i ciągłego przebywania w tej samej okolicy. Ptaki cierpliwie czekają aż ponownie ktoś je nakarmi, niekoniecznie zdrowym dla nich jedzeniem. Szkodzi to gołębiom, które jedzą bez umiaru i tracą instynkt przetrwania. Jeden gołąb miejski zjada 35 g nasion dziennie. 80 gołębi zjada w ciągu roku 1 tonę ziarna. 20 gołębi zjada tyle, ile jeden człowiek w ciągu dnia.

Gołębie przelatują kilka kilometrów w poszukiwaniu pokarmu. W miejscach odpoczynku produkują duże ilości odchodów, dokarmianie zaś zniechęca je do zmiany miejsca. W efekcie, skala zanieczyszczeń bywa ogromna. Ptaki i ich gniazda są również źródłem alergenów. Zwierzęta dostarczają substratów (gniazda, odchody), na których rosną patogenne mikroorganizmy (np. Histoplazma, Cryptococcus).

Kosztowne sprzątanie po gołębiach

BirdSystem - ekipa montażowaGruntowne wyczyszczenie elewacji wiąże się z dużymi kosztami. Jednorazowe doprowadzenie obiektu do porządku to wydatek około 1500 zł, a należy to robić mniej więcej raz na kwartał. Instalacja modułów BirdSystem jest rozwiązaniem działającym przez cały czas. Skłania gołębie do zmiany miejsca przebywania, nie raniąc ich przy tym.

Moduły mechaniczne BirdSystem każdy może zainstalować sam. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy dotarcie do zanieczyszczeń jest wyjątkowo trudne. W sięganiu do niedostępnych miejsc pomocny okazuje się podnośnik, którym dysponują doświadczeni monterzy. Czasem stosuje się techniki wspinaczkowe. Brudne miejsca należy dokładnie oczyścić, by powstrzymać rozprzestrzenianie się zarazków i nieprzyjemnego zapachu oraz przywrócić właściwa estetykę danego obiektu.

Przygotowania i montaż elementów BirdSystem

Po uprzednim wyczyszczeniu miejsca, należy przygotować do montażu moduły mechaniczne BirdSystem. Odpowiednio dobrany klej zapewnia optymalną przyczepność do podłoży budowlanych suchych oraz wilgotnych. W sytuacji, gdy klej nie zdaje egzaminu (przykładowo, na powierzchni skrzynki lub gzymsu umieszczono siatkę) zalecane jest skorzystanie z opasek samozaciskowych. Konstrukcja modułów BirdSystem umożliwia bardzo sprawne przymocowanie z pomocą tego typu zapinek.

BirdSystem - montaż przy użyciu kleju BirdSystem - mocowanie na klej

Moduły BirdSystem przymocowane do miejsca, które ma być chronione skutecznie odstraszają gołębie. Dostępne są także elementy ze specjalnie zabezpieczonymi, plastikowymi końcówkami - BirdSystem Plus.

Pod adresem youtube.com/watch?v=DOIU1Xj1zdI obejrzeć można instruktażowy film.

źródło i zdjęcia: birdsystem.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT