Wystawa Roto na targach Dach und Holz w Stuttgarcie

Targi Dach und Holz w Stuttgarcie to jedno z najważniejszych wydarzeń branży budowlanej w Niemczech. Wśród wielu firm biorących udział w tej imprezie znalazło się Roto. Przedstawiciele spółki zaprezentowali m.in. innowacyjne okno dachowe Designo Comfort R8, które można obsługiwać za pomocą iPhone'a.

Wystawa Roto na targach Dach und Holz w Stuttgarcie

Designo Comfort R8 było jednym z najciekawszych produktów, jakie zostały zaprezentowane na stoisku firmy Roto. Jest to typ otwieranego uchylnie okna dachowego, sterowanego elektrycznie. Schowany pod oblachowaniem mechanizm pozwala otworzyć okno do kąta 45o. Produkt ten może osiągnąć maksymalny rozmiar 152 x 180 cm. Okno Comfort,według zapewnień producenta, będzie dostępne w sprzedaży w drugiej połowie 2012 r.

Stoisko Roto na targach Dach und Holz, w ramach wspólnej akcji tej firmy oraz Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, odwiedziła grupa dekarzy z Polski, którzy mieli możliwość obejrzenia okna Designo Comfort R8 oraz okna panoramicznego Azuro.

Polscy fachowcy mieli również okazję uczestniczenia w szkoleniach i zawodach, jakie odbywały się na stoisku firmy Roto. Na dwóch stojakach szkoleniowych montowano i prezentowano okna renowacyjne wykonywane na wymiar, a także okna stosowane do budynków modernizowanych. Każdy pojedynek montażowy poprzedzał krótki pokaz szermierki zawodników z klubu sportowego, który wspierany jest przez Roto w Niemczech, i w którym trenuje Benjamin Kleibrink, zdobywca złotego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Jednym z ciekawszych punktów w planie pobytu polskich dekarzy w Niemczech była wizytacja fabryki Roto w Bad Mergentheim, gdzie mogli oni zobaczyć linię produkcyjną okien dachowych oraz kołnierzy uszczelniających. Częścią wizytacji było również szkolenie, które zostało zorganizowane w nowoczesnym, świetnie wyposażonym centrum szkoleniowym Roto Campus.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Roto, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: Roto

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT