Membrany dachowe BMI BRAAS

Kluczowym elementem zapewniającym szczelność i efektywną wentylację dachu jest odpowiednio dobrana i zamontowana membrana dachowa. Jej właściwe użycie uniemożliwia przenikanie wody do wnętrza budynku i chroni przed powstawaniem wilgoci, co jest istotne dla zachowania funkcjonalności i długowieczności dachu.

Membrany dachowe BMI BRAAS

Podczas wyboru produktów długoterminowych, niezwykle ważne jest zwrócenie uwagi na jakość i gwarancje oferowane przez producenta.

BMI BRAAS proponuje bogaty asortyment membran dachowych trój- i czterowarstwowych o wysokiej przepuszczalności pary, doskonałych parametrach technicznych i funkcjonalności dostosowanej do różnorodnych potrzeb dachów skośnych.

Membrany dachowe BMI BRAAS wyróżniają się znakomitymi właściwościami wytrzymałościowymi, co zapewnia inwestorom bezpieczny dach nad głową, a wykonawcom komfort pracy i bezpieczeństwo podczas montażu.

Przykłady membran od BMI BRAAS

W ofercie BMI BRAAS znajduje się kilka interesujących rodzajów membran dachowych. Wśród nich są na przykład: Divoroll Clima+ S i Divoroll Maximum+ 2S - zaawansowane technologicznie, funkcjonalne i ekologiczne membrany.

Oznaczenie S sygnalizuje, że produkty te mają samoprzylepne paski, co zwiększa nie tylko ich wodo- i wiatroszczelność, ale także ułatwia i zapewnia pewność wykonania prac dekarskich. Obydwie membrany są przeznaczone do zastosowania na dachach skośnych, zarówno bezpośrednio na warstwie termoizolacyjnej, jak i na deskowaniu.

Mambrana Divoroll Clima+ S

To wysokoparoprzepuszczalna membrana dachowa, która poprawia właściwości izolacyjne budynku i pozwala zaoszczędzić energię. Jej refleksyjna powłoka zewnętrzna odbija aż do 83% ciepła promieni słonecznych.

W rezultacie BMI BRAAS Divoroll Clima+ S w czasie upałów obniża ilość ciepła wnikającego przez dach nawet do 21%, a temperaturę na poddaszu o 3°C. Zimą z kolei może redukować nawet do 30% ciepła uciekającego przez dach do atmosfery.

Dzięki temu w całym budynku, a przede wszystkim na poddaszu, latem jest chłodniej a w czasie mrozów cieplej. BMI BRAAS Divoroll Clima+ S jest membraną dachową oddychającą, o bardzo wysokiej paroprzepuszczalności, dzięki czemu usuwa wilgoć przenikającą przez ocieplenie.

Jest też odporna na ciśnienie hydrostatyczne słupa wody o wartości ponad 3000 mm, co zapewnia ochronę ocieplenia przed wilgocią z zewnątrz.

Membrana Divoroll Maximum+ 2S

Drugą ciekawą propozycją od BMI BRAAS jest uniwersalna membrana dachowa BMI BRAAS Divoroll Maximum+ 2S. Dzięki czterem warstwom ma wyjątkową wytrzymałość na rozdarcia. Jej powłoka jest antypoślizgowa i odporna na opady atmosferyczne.

Produkt cechuje się najwyższym parametrem odporności na ciśnienie hydrostatyczne słupa wody > 5000 mm. Opisane powyżej membrany dachowe to tylko przykłady dostępnych w ofercie BMI BRAAS propozycji.

W przypadku wątpliwości co do wyboru odpowiednich materiałów warto skontaktować się z Certyfikowanym Dekarzem BMI BRAAS. Jako profesjonalista w swoim fachu doradzi i dopasuje odpowiednie rozwiązanie, które pozwoli cieszyć się oddychającym, chroniącym przed trudnymi warunkami atmosferycznymi warunkami dachu przez długie lata.

Jakość membran dachowych BMI BRAAS poświadczona jest rekomendacjami m.in. niemieckiego zrzeszenia dekarskiego ZVDH oraz certyfikatami TU Berlin, DinPlus, a także certyfikatem "Deklaracji Środowiskowej" IBU (Instytutu Budownictwa i Ochrony Środowiska). Większość membran dachowych objęta jest 10 lub 15-letnią gwarancją funkcjonalności.

Szczegółowe parametry techniczne produktów są dostępne na stronie producenta.

Źródło i zdjęcia: BMI Braas

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT