Zawsze modna klasyczna łazienka

Łazienka w stylu klasycznym ma wielu zwolenników, choć może kojarzyć się z nieco nudnym wystrojem. Nic bardziej mylnego! Podpowiadamy, jak zaaranżować taką łazienkę, aby była nie tylko elegancka, ale i interesująca. 

Zawsze modna klasyczna łazienka

Łazienka klasyczna z akcentem glamour

Klasyka jest powrotem do wzornictwa z przeszłości, ale w nowej interpretacji. Jak w przykładowej aranżacji z białymi sztukateriami i intensywnie oliwkowymi ścianami, emanującej wyjątkową, nieco nostalgiczną atmosferą. Choć nawiązuje do dawnych czasów, nie wywołuje wrażenia staroświeckości. Przeciwnie, zachwyca świeżością, polotem, z jakim została zaprojektowana. Będzie miejscem, w którym wspaniale się odpoczywa po ciężkim dniu.

Duża wolno stojąca biała wanna posiada ozdobne frezy u podstawy. Jest ładnie wyprofilowana, ma delikatnie zaoblony rant. W tej strefie przykuwa uwagę jednak przede wszystkim bateria wannowa. To interesujący model z kolekcji Antica w charakterystycznym odcieniu starego brązu. Szlachetna barwa doskonale podkreśla finezyjne kształty rączki prysznicowej stylizowanej na dawną słuchawkę telefoniczną, a także miękkie linie wylewki i korpusu. Dekoracyjną funkcję pełnią dwa krzyżowe pokrętła, osobny do ciepłej i zimnej wody, a także ozdobny przełącznik wanna/natrysk. To bateria o montażu ściennym. Mimo formy nawiązującej do przeszłości jest nowoczesnym produktem wyposażonym w głowice ceramiczne gwarantujące długie i bezawaryjne funkcjonowanie.

Frezowana umywalka na wysokim postumencie z baterią z serii Antica.

Równie spektakularnie prezentuje się strefa z frezowaną białą umywalką na wysokim postumencie. Tu „kropką nad i” także jest bateria z serii Antica - model stojący, o dwóch pokrętłach krzyżowych i idealnych proporcjach wylewki. To urządzenie również zaopatrzono w głowicę ceramiczną.

Kolor antycznego brązu odcina się od białego tła nie tylko w strefie umywalki, ale także w transparentnej kabinie prysznicowej. Dodaje to całej kompozycji charakteru i prestiżu. Armatura w łazience, uzupełniona akcesoriami z tej samej serii (wieszaki na ręczniki, mydelniczka, półka), jest jak starannie dobrana do ubioru biżuteria.

Klasyczna łazienka w odsłonie retro

Gdy tradycja spotyka się z nowoczesnością powstaje też retro, luksusowy styl dla osób bardzo wymagających.

Jedną z jego odsłon jest stylistyka nawiązująca do wnętrz pałacowych - jak w aranżacji ze złoconą oprawą okrągłego lustra, salonowym żyrandolem i tapicerowanym fotelem à la ludwik, na kabriolowych nóżkach. Elementem obowiązkowym nurtu retro jest oczywiście podłoga w biało-czarną szachownicę. Przepych, ale w dobrym guście.

Stylizowana ścienna bateria wannowa Retro New.

Wiele uwagi projektant poświęcił strefie kąpieli, w której króluje wolnostojąca wanna o pięknym kształcie, posadowiona na charakterystycznych złoconych lwich łapach. Towarzyszy jej połyskująca chromem, stylizowana ścienna bateria wannowa Retro New. Ma dwa pokrętła i rączkę prysznicową jak słuchawka telefoniczna z dawnych czasów.

Biała umywalka o miękko geometrycznej formie i dekoracyjnych frezowaniach stoi na wysokim postumencie. Ładnie komponuje się z nią stojąca bateria Retro New o dwóch pokrętłach i chromowanym wykończeniu. I w tym przypadku kolekcja armatury, choć zainspirowana designem z przeszłości, korzysta z nowoczesnych technologii i rozwiązań.

Źródło i zdjęcia: Ferro

 

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT