Śnieżka laureatem Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej 2021

Konkurs "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza" organizowany jest już od 20 lat, co roku doceniając wyróżniające się przedsiębiorstwa. W tegorocznej edycji Śnieżka została uhonorowana tytułem "Firmy dziesięciolecia". 

Śnieżka laureatem Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej 2021

Śnieżka nagrodzona tytułem "Firmy dziesięciolecia"

Ostatnia dekada była dla Śnieżki czasem wyjątkowo prężnego wzrostu zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej. W tym okresie grupa kapitałowa zbudowana wokół Śnieżki SA między innymi powiększyła się o węgierską spółkę Poli-Farbe w 2019 roku i radomski Rafil w 2018. Dziesięciolecie przyniosło także znaczny rozwój palety innowacyjnych produktów firmy oferowanych klientom, przede wszystkim wysokiej jakości produktów premium takich marek jak Magnat czy Vidaron.

Obok naszej zagranicznej ekspansji i pozycji wśród 25 największych europejskich producentów farb i lakierów niezmiennie przykładamy wagę do aktywności w regionie – zarówno biznesowej, jak i społecznej. Jesteśmy dumni, że działalność Śnieżki jest dostrzegana i doceniana również w wymiarze lokalnymkomentuje Aleksandra Małozięć, dyrektorka ds. komunikacji korporacyjnej Śnieżka SA, która odebrała nagrodę w imieniu spółki.

Wręczenie wyróżnień w konkursie Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej 2021
Statuetkę i tytuł "Firmy 10-lecia" odebrała Aleksandra Małozięć fot. Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA
 

Śnieżka SA powstała w 1984 roku jako zakład produkcyjny zatrudniający łącznie kilkanaście osób. Obecnie, po 35 latach aktywności, jest wiodącą spółką Grupy Śnieżka zatrudniającej łącznie około 1400 pracowników. W 2003 roku spółka z sukcesem debiutowała na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, na której do tej pory pozostaje jedyną firmą z branży. Na rodzimym rynku wyróżnia ją także jedyne własne laboratorium badawcze akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacyjne. Na początku 2021 roku przeprowadzono gruntowne odświeżenie identyfikacji wizualnej w Polsce i za granicą. 

Więcej o konkursie "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza"

Konkurs "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza" organizowany jest już od 20 lat. Do rywalizacji o nagrody i wyróżnienia mogą przystąpić firmy prowadzące działalność gospodarczą na terenie woj. podkarpackiego przez przynajmniej dwa lata – bez względu na ich wielkość czy formę prawną. Przy ocenie kapituła bierze pod uwagę szereg kryteriów, w tym:

  • wielkość i rentowność sprzedaży,
  • eksport,
  • wartość inwestycji lokalnych,
  • innowacyjność,
  • zatrudnienie i dbałość o pracownika,
  • relacje z kontrahentami,
  • wpływ na środowisko
  • działalność charytatywną i na rzecz społeczności lokalnej.

Organizatorem konkursu jest Centrum Promocji Biznesu przy współpracy z Wojewodą Podkarpackim i Marszałkiem Województwa Podkarpackiego. Patronami honorowymi tegorocznej edycji są Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Partnerem konkursu jest Województwo Podkarpackie.

źródło i zdjęcia: Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT