Armatura Ferro w aranżacji kuchennej

Każdy chociaż raz słyszał o "sztuce kulinarnej". Choć jej dzieła są krótkotrwałe, potrafi dostarczyć niezwykłych wrażeń. Aby każdy mógł poczuć się artystą w w sztuce gotowania powinien mieć odpowiednią do tego kuchnię.

Armatura Ferro w aranżacji kuchennej

Dla pasjonatów gotowania obowiązkowa jest wyspa kuchenna symbolicznie oddzielająca aneks kuchenny od salonu. Dzięki niej podczas przygotowywania posiłków mogą być w kontakcie ze swoimi gośćmi. Na wyspie można umieścić płytę grzewczą. Blat spełnia rolę przestrzeni roboczej oraz stołu, przy którym można usiąść na wysokich krzesłach barowych.

Artystyczna dusza na pewno będzie dobrze czuła się w aranżacji w stylu nowoczesnym z elementami vintage. Klasyczna zabudowa meblowa w odcieniu złamanej bieli składa się z półek stojących i wiszących, także przeszklonych i ozdobionych szprosami. Fronty drewnianych mebli są delikatnie frezowane i pasują do ścian pokrytych sztukaterią o barwie brudnego różu.

Drewno mebli ładnie prezentuje się w zestawieniu z kamiennymi powierzchniami. Boki i blat wyspy mają delikatną marmurowej fakturze. Przestrzeń pomiędzy górnymi i dolnymi półkami i blaty wyłożone są kamiennymi płytami w ciemnozielonym kolorze z charakterystycznymi białymi „żyłkami”.

Zlewozmywak OZZY i bateria ADORE

W blat wpuszczony został granitowy zlewozmywak w białym odcieniu, który świetnie pasuje do kamiennych i drewnianych powierzchni kuchennych. Zlewozmywak to jednokomorowy (78x52 cm) model OZZY z ociekaczem i możliwością odwracalnego montażu. Ma automatyczny korek, przelew i syfon w zestawie.

Do zlewu świetnie pasuje jednouchwytowa bateria ADORE w bieli połączonej z chromem. Posiada regulator ceramiczny, a także perlator, który umożliwia oszczędność wody. Obrotowa wylewka daje możliwość swobodnego sterowania strumieniem, co jest bardzo wygodne przy pracy w kuchni.

Elementem przykuwającym uwagę w aranżacji jest duża designerska lampa wisząca nad wyspą, dużą rolę pełnią też odpowiednio dobrane dodatki: grafika na ścianie, obraz na sztalugach w kolorystyce harmonizującej z barwami zastosowanymi w aneksie. Wszystkie te akcenty świetnie łączą w sobie nowoczesność ze stylem retro.

Źródło i zdjęcia: Ferro

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE