Informacja o partnerstwie z FSC znajdzie się na opakowaniach wszystkich produktów Sadolin, które już wkrótce trafią na rynek polski. Wspólne działania mają na celu promocję odpowiedzialnego leśnictwa oraz troskę o zasoby naturalne Ziemi.
Umieszczenie znaku FSC na preparatach marki Sadolin ma podkreślać rolę drewna, jako naturalnego i jednego z najpiękniejszych elementów naszego otoczenia. Jest również wyrazem troski marki o zachowanie lasów dla przyszłych pokoleń.
AkzoNobel jako światowy lider w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i jedna z największych na świecie firm produkujących farby i lakiery, rozumie wagę odpowiedzialnego zarządzania gospodarką leśną w Polsce i na świecie - mówi Dorota Szulc, Junior Brand Manager Sadolin
Troska o zrównoważony rozwój to jeden z głównych elementów naszych działań. Dlatego od 2013 roku produkty marki Sadolin w Polsce oznaczone są logiem globalnego porozumienia. Uważamy, że ważne jest, aby zwracać uwagę konsumenta na wspólne dobro, jakim są lasy, dlatego wyrażamy poparcie dla inicjatywy organizacji FSC, promującej odpowiedzialne zarządzanie zasobami leśnymi - przekonuje Dorota Szulc.
Logo FSC umieszczone na drewnianym lub papierowym produkcie jest gwarancją tego, że surowiec użyty do jego wyrobu pochodzi z odpowiedzialnie zarządzanych lasów. Potwierdza także, że w lasach tych nie pracują dzieci, a prawa ludności lokalnej są respektowane. Dodatkowo daje pewność, że na każdym etapie produkcji przestrzegane były standardy FSC.
Marka Sadolin oraz polski oddział FSC współpracują na rzecz lasów i ludzi prowadząc działania, dzięki którym wzrośnie świadomość ludzi na temat odpowiedzialnego leśnictwa. - mówi Katarzyna Bolechowska, Specjalista ds. certyfikacji FSC CoC, z polskiego oddziału FSC.
Staramy się pokreślić rolę drewna oraz pokazać, że to od nas zależy jak lasy będę wyglądały w przyszłości. Jesteśmy przekonani, że współpraca w Polsce i na świecie będzie owocowała nie tylko podnoszeniem świadomości w zakresie idei certyfikacji FSC, ale także zwróci uwagę na innowacje ekologiczne, społeczne i gospodarcze w zakresie gospodarki leśnej - podkreśla Katarzyna Bolechowska.
Komentarze