PRODUCENCI
Aquatec
ul.Lipowa 7, 62-002  Złotkowo
tel. 61 811 72 02

Panele zyskują coraz więcej zwolenników na całym świecie także ze względu na łatwość ich montażu. Wygodne i proste w użyciu, równie dobrze sprawdzają się w kabinie prysznicowej, co przy wannie (niektóre modele mogą być nawet wyposażone dodatkowo w dolną wylewkę do napełniania wanny).

AQUATEC oferuje też panele, które można instalować bezpośrednio w miejscu po zdemontowanej baterii prysznicowej lub wannowej. W ten sposób unika się kucia ścian, wykonywania skomplikowanej instalacji podtynkowej oraz przeróbek instalacji wodnej. Wszystkie elementy niezbędne do montażu dostarczane są w komplecie z panelami AQUATEC.

Panel masażowy łączy w sobie zalety tradycyjnego prysznica ręcznego, natrysku górnego oraz hydromasażu. Poszczególne elementy - boczne dysze masażowe, klasyczna rączka prysznicowa, górna głowica natryskowa (często deszczownica), armatura i przełącznik funkcji panela, a w niektórych modelach także dolna wylewka, półeczka na przybory kąpielowe, czasem odchylane siedzisko - osadzone są na jednej płycie, czyli właśnie na panelu. "Płyta" może być wykonana z wielu różnych materiałów.

Starsze modele paneli masażowych najczęściej produkowane były z akrylu sanitarnego. Obecnie dużą popularnością cieszą się panele z aluminium. Najbardziej ekskluzywne modele wykonane są z drewna, szkła, kamienia, a ostatnio - za sprawą firmy AQUATEC - także z nierdzewnej stali INOX. Dzięki temu panele AQUATEC doskonale komponują się z bardzo modną w ostatnim czasie armaturą w wykończeniu INOX.

Elementy paneli

Dysze - rozmieszczone w jednej linii lub symetrycznie w dwóch (4, 6 lub 8). Istotną funkcją jest możliwość regulacji kierunku wypływu wody oraz rodzaje strumieni. Na przykład panele CUBE wyposażono w 6 symetrycznie rozmieszczonych i umocowanych na przegubach dysz, dzięki czemu każdy użytkownik może skierować strumień wody na wybraną partię ciała (napięte mięśnie), co gwarantuje optymalny hydromasaż. Stosowane w panelach dysze mogą także oferować kilka rodzajów wodnego masażu. Najczęściej spotykane to: silny strumień masujący o właściwościach rozluźniających (tzw. bicze wodne), łagodny, relaksujący strumień deszczowy oraz silnie napowietrzony, rozłożysty strumień (tzw. mgiełka wodna). Takie trzy rodzaje strumienia oferują np. dysze paneli z serii UNICO.

Klasyczne słuchawki prysznicowe - montowane w wysokiej klasy panelach - wyposażone w mechanizm regulacji strumienia wody. Wymagane obecnie minimum to 3 strumienie, spotykane są jednak panele (np. ARCUS) z rączkami, które oferują aż 5 rodzajów strumienia. Słuchawka umieszczona jest na wygodnym uchwycie, zamocowanym w centralnej lub bocznej części panelu, bądź też bezpośrednio na ścianie.

Górny natrysk - montowane na przegubie główki prysznicowe lub głowice deszczowe. Coraz częściej spotykane w panelach najwyższej klasy spotykane są dyski znacznych rozmiarów - tzw. deszczownice. W panelu CUBE wykorzystano dysk o wymiarach 254/154 mm pozwalający objąć całe ciało delikatnym, odprężającym deszczowym strumieniem.

Armatura - element montowany pod natryskiem - mający istotny wpływ na komfort masażu. Przeważnie są to klasyczne baterie mieszaczowe, w których temperatura wody ustawiana jest za każdym razem ręcznie. Bardziej zaawansowane panele UNICO wyposażone są w armaturę termostatyczną, która gwarantuje stałą, zaprogramowaną na optymalnym poziomie temperaturę wody. Po kolejnym odkręceniu wody z baterii płynie woda o wcześniej dobranej temperaturze.

Przełącznik - umieszczony na płycie panelu - steruje całym układem bocznych dysz, górnego natrysku i prysznica ręcznego. Trójdrożne przełączniki stosowane w panelach AQUATEC pozwalają aktywować dysze boczne, głowicę górną albo słuchawkę prysznicową. Codzienny kilkuminutowy masaż strumieniami wody z bocznych dysz poprawia krążenie, pobudza organizm i dodaje energii. Odpowiednie rozmieszczenie dysz gwarantuje optymalny masaż tułowia. Oferowany przez górny prysznic centralny, delikatny masaż strumieniem deszczowym rozluźnia mięśnie, relaksuje i odpręża. Szybką, orzeźwiającą kąpiel zapewni natomiast słuchawka ręczna.

Estetyka i design

Panele masażowe to nie tylko wygoda i funkcjonalność, ale także estetyka i design na najwyższym poziomie. Niewielkie wymiary, optymalnie dobrane kształty i wyraziste krawędzie składają się na wyrafinowaną elegancję i ergonomię, dzięki którym panele z powodzeniem mogą stanowić również element dekoracyjny łazienki. Zróżnicowane linie paneli AQUATEC (subtelnie wygładzone, zaokrąglone i delikatne albo zdecydowane, nowoczesne i dynamiczne) znakomicie współgrają z elementami wyposażenia wykorzystanymi w poszczególnych modelach (okrągły, owalny lub kubiczny kształt dysz, armatury, słuchawki i głowicy prysznicowej).

Nowoczesny charakter dodatkowo podkreśla nierdzewna stal INOX, z której wykonano panele. W panelach masażowych, zastosowano wiele praktycznych rozwiązań: powłoka zabezpieczająca panel przed osadzaniem się kamienia, głowice prysznicowe, słuchawki i dysze z funkcją łatwego usuwania kamienia oraz mieszacze termostatyczne z zabezpieczeniem przeciwpoparzeniowym.

ROZWIŃ OPIS