Dlaczego warto stosować gotowe zaprawy do murowania klinkieru V.O.R.quick-mix
-
Eliminujemy konieczność czasochłonnego i kosztownego mieszania z piaskiem i cementem na budowie.
-
Niewielka ilość wymaganej wody zarobowej znacząco zmniejsza ryzyko powstawania wykwitów.
-
Dzięki murowaniu i spoinowaniu w jednym cyklu roboczym zbędne staje się późniejsze wypełnianie spoin. Pozwala to na zmniejszenie kosztów robocizny i utrzymania rusztowań.
-
Odpowiednio dobra zdolność zatrzymania wody utrzymuje plastyczność zaprawy, to znaczy, poddaje się ona łatwo i szybko obróbce.
-
Pełnospoinowe murowanie gwarantuje uzyskanie spoiny odpornej na gwałtowny deszcz i inne niekorzystne warunki atmosferyczne.
-
Duża przyczepność pomiędzy zaprawą a cegłą czyni spoinę trwałą, co zapobiega w przyszłości kosztownym naprawom.
-
Dzięki dobraniu rodzaju zaprawy do stopnia nasiąkliwości cegły, eliminujemy konieczność wstępnego zwilżania mocno nasiąkliwych cegieł.
-
Dzięki dobrej spójności zaprawy jej nadmiar nie odrywa się od cegieł. Pozwala to na zmniejszenie zużycia zaprawy podczas murowania ściany osłonowej, zabezpiecza szczelinę wentylacyjną przed zapychaniem spływającą zaprawą. Nie obsypująca
-
się po licu cegły zaprawa eliminuje konieczność ponoszenia dodatkowych nakładów na czyszczenie klinkieru.
-
Specjalnie wyselekcjonowane mieszanki spoiw i kruszyw zapewniają wysoką wytrzymałość na ściskanie.
-
Wydajność 30 kg zaprawy murarskiej V.O.R. daje po zmieszaniu odpowiednio do danej obróbki ok. 19 l mokrej zaprawy MG IIa. W efekcie otrzymujemy optymalne zużycie zaprawy: ok 43-53 kg/m2 przy tradycyjnym formacie cegły.
-
Zaprawy z trasem Tubag nie zawierają żadnych szkodliwych substancji. Są bardzo odporne na agresywny wpływ środowiska. Są niezwykle trwałe, cechują się znikomym naprężeniem. Tras Tubag wiąże wolne wapno (wodorotlenek wapniowy) w zaprawie oraz silnie zagęszcza jej strukturę, zmniejszając kapilarny transport wody zarobowej w kierunku lica muru. W ten sposób usuwana jest główna przyczyna powstawania wyługowań.