PRODUCENCI
Soudal
ul.Gdańska 7  Czosnów, Cząstków Mazowiecki
tel. 22 785 90 40 , 22 785 90 40

Soudal jest największym na świecie producentem pianek montażowych w aerozolu. W 7 europejskich fabrykach należących do grupy Soudal produkowane są również masy uszczelniające, kleje, wyroby chemii dachowej i aerozole techniczne przeznaczone zarówno do zastosowań profesjonalnych, jak i segmentu DIY.

Pozycję lidera na rynku pianek montażowych i mas uszczelniających w wielu krajach, w tym w także w Polsce, potwierdzają przyznawane firmie nagrody. Budowlaną Markę Roku w kategorii „piany i silikony” Soudal otrzymał trzykrotnie - w 2005, 2007 i 2008 roku.

Główna siedziba SOUDAL NV i dwa zakłady produkcyjne znajdują się w Turnhout w Belgii. W większości krajów Europy SOUDAL ma swoje spółki zależne i biura sprzedaży. Najnowszym zagranicznym oddziałem koncernu jest włoski SOUDAL SL powstały po przejęciu działu sprzedaży silikonów firmy WACKER.

Szybko zdobywając rynek międzynarodowy, SOUDAL otworzył w kooperacji z lokalnymi partnerami swoje filie w Singapurze, Indiach, Stanach Zjednoczonych oraz Republice Południowej Afryki.

Od 1992 roku do rodziny Soudal należy fabryka Ayrton SA w pobliżu Lyonu. Dzięki niej firma ma znaczący udział w rynku silikonów i poliuretanów we Francji.

Polski oddział SOUDAL powstał w 1996 roku i jest jednym z najszybciej rozwijających się w całej rodzinie. Oprócz głównej siedziby w Cząstkowie Mazowieckim pod Warszawą SOUDAL SP. Z O.O. ma jeszcze biura handlowe w Gliwicach, Poznaniu, Szczecinie, Zielonej Górze, Gdyni, Toruniu, Olsztynie i Koszalinie, współpracuje też z rozbudowaną siecią wyspecjalizowanych dystrybutorów regionalnych w całym kraju.

ROZWIŃ OPIS