PRODUCENCI
Ultrament
ul.Prądzyńskiego 20, 63-000  Środa Wielkopolska
tel. 61 286 45 00

Marka Ultrament należy do niemieckiej firmy MC Bauchemie będącej światowym liderem w zakresie produktów i powłok dla powierzchni narażonych na działanie wody i wilgoci. W Polsce obecna od ponad 20 lat, dzięki zdobytemu doświadczeniu oraz nieustannie prowadzonym pracom badawczo-rozwojowym oferuje najwyższej jakości produkty tworzące kompleksowe rozwiązania w zakresie hydroizolacji, osuszania i ochrony budynków oraz pomieszczeń narażonych na wilgoć. Jedną z innowacyjnych linii produktowych jest system suchej zabudowy w postaci płyt budowlanych i płyt brodzikowych.

Płyty budowlane Ultrament

Wykonane z pianki XPS, wodoodporne (ETAG 022-3), wytrzymałe na ściskanie (0,30 N/mm²) oraz działanie temp. do + 75°C, odporne na pleśń i grzyb, lekkie i łatwe w obróbce oraz montażu. Wyjątkowe właściwości produktu zapewnia specjalna powłoka mineralna wraz z siatką z włókna szklanego, które tworzą doskonałe podłoże dla okładzin ceramicznych gwarantując przy tym 100% wodoodporność. Dzięki szerokiemu zakresowi wymiarów oraz grubości płyty budowlane Ultrament dają nieograniczone możliwości projektowania oraz wykonywania rozmaitych prac takich jak:

  • wyrównywanie ścian i posadzek pod okładziny ceramiczne (również na ogrzewania podłogowe)
  • wykonywanie ścianek działowych, elementów konstrukcyjnych, sufitów podwieszanych
  • zabudowy wanien prostokątnych i okrągłych oraz stelaży podtynkowych WC
  • wykonywanie kabin prysznicowych, blatów pod umywalkę, leżanek SPA
  • zabudowy rur

Płyty brodzikowe Ultrament

Połączenie estetycznego wyglądu, funkcjonalności i elastyczności w indywidulanym montażu. Wodoodporne płyty brodzikowe Ultrament z fabrycznie wyprofilowanym spadkiem przystosowane są do bezpośredniego układania okładziny ceramicznej umożliwiając bezprogową, licującą z podłogą zabudowę brodzika.

ROZWIŃ OPIS