Baterie umywalkowe – zobacz ciekawe aranżacje

Wybierając armaturę łazienkową należy rozważyć nie tylko jej funkcjonalność, ale i dopasowanie do stylistyki oraz estetyki pomieszczenia. Staranne rozmieszczenie komponentów, w tym umywalki, prysznica, wanny, toalety z bidetem oraz odpowiednich baterii, jest istotne i powinno być przemyślane z wyprzedzeniem, zanim rozpocznie się prace związane z instalacjami hydraulicznymi i elektrycznymi.

Baterie umywalkowe – zobacz ciekawe aranżacje

Baterie mogą występować w różnych wariantach, takich jak: podtynkowe, natynkowe (ścienne) czy stojące. Dzieli się je także na jednouchwytowe i dwuuchwytowe. Należy zwrócić uwagę, że większość modeli posiada standardowy rozstaw otworów, chociaż zdarzają się wyjątki, dlatego zawsze powinno zapoznać się z dokładną specyfikacją.

Przy stojących, ważnym parametrem jest wysokość, która powinna być dopasowana do wybranej umywalki, aby korzystanie z niej było wygodne. Natomiast przy ściennych, kluczową kwestią jest długość wylewki, która wpływa na dobór umywalki o odpowiednich wymiarach, jak i jej odległość od ściany.

Niektóre produkty oferują także dodatkowe funkcje, takie jak regulacja temperatury, oszczędność wody czy wyciągane wylewki. Ich design może znacząco się różnić, począwszy od geometrycznych modeli aż po te o organicznych liniach.

Co więcej, dostępne wykończenia: tradycyjny chrom, czerń, złoto, a także inne kombinacje, pozostawiają wiele możliwości do wyboru. Istotne jest dopasowanie formy i kolorystyki do ogólnego stylu, aby uzyskać spójną całość.

Inwestowanie w wyrób od uznanej marki skutkuje wyższą jakością i dłuższą żywotnością produktu, co jest bardzo istotne w kontekście funkcjonalności łazienki.

Łazienka ciepłą oazą

Wnętrze emanujące ciepłem i przytulnością ma jasne ściany, wyłożone płytkami w stylu subway, połączone z białą armaturą, chromowanymi bateriami i drewnianą zabudową (patrz zdjęcie otwierające artykuł). Umywalka nablatowa o owalnym kształcie pozwala na oszczędność miejsca, a jej wysokość przekłada się na rozmiar baterii.

Uniwersalny model ALGEO ma opływowy kształt, który świetnie wkomponuje się do wielu stylizacji. Ścienny zestaw natryskowy i podtynkowy bidetowy, dopełniają tę aranżację. Elegancki chrom zastosowano dodatkowo w oprawach oświetleniowych, uchwytach szafki oraz mocowaniu zasłony.

ALEGO - bateria umywalkowa stojąca nablatowa.
ALEGO - bateria umywalkowa stojąca nablatowa.

Łazienka o ponadczasowej świeżości

W nowoczesnym salonie kąpielowym często spotykamy akcentową ścianę wykorzystującą kolor. Metaliczne niebieskie płytki mozaikowe o różnorodnej fakturze ciekawie odbijają światło, tworząc wrażenie bycia pod wodą.

ALGEO SQUARE - bateria umywalkowo-wannowa podtynkowa, wylewka 22 cm oaz zestaw natryskowy podtynkowy z baterią.
ALGEO SQUARE - bateria umywalkowo-wannowa podtynkowa, wylewka 22 cm oaz zestaw natryskowy podtynkowy z baterią.

Do tego wybrano chromowaną armaturę i okrągłą umywalkę, która wymaga dłuższej wylewki. Baterie podtynkowe z kolekcji ALGEO SQUARE mają cały mechanizm ukryty w ścianie pod prostokątnym panelem o zaokrąglonych rogach, który kontrastuje z ostro zakończonym uchwytem pasującym zarówno do sześciokątnych kafli, jak i deszczowni zestawu natryskowego z tej samej kolekcji.

Ścienne dodatki SMILE, takie jak dozownik mydła i kubek na szczoteczki, tworzą spójny wystrój a drewno wiszącej szafki umywalkowej, kosz na pranie z wikliny wraz z roślinnością skutecznie nadają pomieszczeniu przytulność.

ALGEO SQUARE - bateria umywalkowo-wannowa podtynkowa, wylewka 22 cm.
ALGEO SQUARE - bateria umywalkowo-wannowa podtynkowa, wylewka 22 cm.

Nowoczesna harmonia w łazience

Kolejna aranżacja prezentuje ciekawą fakturę marmurowych kafli, które znajdują zastosowanie nie tylko na posadzce, ale również jako obudowa wanny i szeroki blat pod wpuszczaną umywalkę. Osadzona jest ona w grubości blatu, co pozwala na obniżenie wysokości baterii stojącej.

ZICCO - bateria umywalkowa stojąca oraz bateria wannowa z zestawem natryskowym.
ZICCO - bateria umywalkowa stojąca oraz bateria wannowa z zestawem natryskowym.

Seria ZICCO charakteryzuje się geometrycznymi krawędziami i odważnym designem. Ścienna bateria wannowa z możliwością składania wylewki wyposażona jest w minimalistyczny przełącznik, co stanowi praktyczne i nowoczesne rozwiązanie.


Źródło i zdjęcia: FERRO

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT