Skuteczny sposób na przypalony piekarnik

Zabrudzenia wewnątrz piekarnika są niezwykle trudne do usunięcia. Bardzo wysokie temperatury sprawiają, że resztki jedzenia, tłuszcz czy sosy niezwykle mocno zastygają i przywierają do ścianek urządzenia. Wydawać by się mogło, że przypalona żywność to przypadek beznadziejny, niedający szans na jego usunięcie. Jednak istnieją efektywne sposoby, które ułatwią nam wykonać tę uciążliwą czynność w sposób optymalnie wygodny.

Skuteczny sposób na przypalony piekarnik

Jakie środki do przypalonego piekarnika?

Specjalistyczny, profesjonalny, bezpieczny dla powierzchni i skuteczny preparat świetnie poradzi sobie z każdym zabrudzeniem. Nawet, jeśli wyzwaniem jest wyczyszczenie ubrudzonego wnętrza piekarnika. Uporczywe zabrudzenia, nawet te stare, możesz w łatwy sposób usunąć, korzystając ze środka do czyszczenia piekarników elektrycznych i gazowych. Doskonała formuła preparatu znakomicie odnajduje się podczas czyszczenia wszelkiego rodzaju przypaleń, odymień czy zapieczonego tłuszczu.

Wygodny atomizer umożliwia łatwe i dokładne rozmieszczenie preparatu wewnątrz urządzenia. Jego skuteczność wynika ze specjalistycznie opracowanej formuły aktywnej piany, dzięki której jest on niezwykle skuteczny i co ważne bardzo szybki w działaniu. Cenną zaletą jest także fakt, że środek do czyszczenia piekarników nie rysuje powierzchni i sprawdza się także w myciu płyt grzewczych czy rusztów.

Jak często myć piekarnik?

Najlepszą praktyką jest mycie piekarnika każdorazowo po jego użyciu. Wówczas możemy być spokojni o to, że wewnątrz nie będzie żadnych pozostałości. Warto wypracować taki nawyk. Pamiętajmy, że piekarnik należy myć nie tylko wewnątrz, umyjmy również zewnętrzną część drzwiczek oraz pokrętła. W przypadku, kiedy nie myjemy piekarnika za każdym razem, kiedy z niego skorzystamy, warto regularnie dokładnie czyścić piekarnik raz na jakiś czas (raz na tydzień, raz w miesiącu). Istotne jest także to, jak często z niego korzystamy.

Zabierając się za sprzątanie, warto założyć gumowe rękawiczki, a do czyszczenia używać gąbki lub ściereczki. Lepiej nie korzystać, np. z drucianych szczotek, które mogą porysować powierzchnię piekarnika. Po rozpyleniu preparatu do czyszczenia piekarnika odczekajmy chwilkę. Potem wystarczy zetrzeć zabrudzenia i piekarnik będzie lśnił czystością.

Źródło i zdjęcie: Dragon

 

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT