Czym się kierować przy wyborze okuć meblowych?

Okucia meblowe - zawiasy i podnośniki - to elementy, na które zazwyczaj nie zwracamy uwagi, dopóki się nie popsują. A przecież to one odpowiadają za komfort użytkowania mebli. Jakie okucia wybrać, by długo nam służyły?

Czym się kierować przy wyborze okuć meblowych?

W kuchni wygodę codziennej pracy zapewniają nie tylko urządzenia AGD, ale również elementy dużo mniejsze i na pozór niewidoczne - zawiasy, podnośniki, prowadnice i profile.

Od ich wytrzymałości, jakości jazdy i udźwigu zależy, czy wysuwanie szuflady lub otwieranie frontu pozostanie niezauważone, czy też przeciwnie. Czy cargo wyjedzie z szafki płynnie i domknie się bezszelestnie, czy też głośny trzask zamykanych drzwiczek za każdym razem będzie nas irytował?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów zawiasów - standardowych i do tak zwanych zadań specjalnych. Bo trzeba wiedzieć, że choć wyglądają podobnie - zawias zawiasowi nierówny.

- Są modele do ciężkich frontów i takie do lekkich i cienkich, do szkła, aluminium i do płyty, do szafek z frontem równoległym i tych narożnych. Wybór jest ogromny. Z roku na rok coraz szerszy - wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu firmy REJS.

Na co więc zwrócić uwagę podczas wyboru mechanizmu do danej szafki?

- Oprócz kwestii podstawowej - czyli specyfiki zastosowania, należy również sprawdzić, jakie dodatkowe walory oferuje dany model. Może być to ciekawy designerski wygląd, powłoka antykorozyjna lub obecność dodatkowych rozwiązań podnoszących komfort pracy, np. cichy domyk - odpowiada Damian Rybak.

Ten ostatni oferują zawiasy REJS z linii SOFT CLOSE. Gwarantują one ciche użytkowanie szafek - fronty nie trzaskają, ale samoczynnie wyhamowują i delikatnie się domykają.

Mechanizmy przeznaczone są do puszek o średnicy 35 mm. System Click on zapewnia szybki montaż frontu do szafki, a regulacja mimośrodowa pozwala ustawić go w jednym, prostym kroku. To ważne, bo tylko precyzyjne wyregulowanie zawiasu pozwoli ustawić drzwiczki w idealnej pozycji.

W linii SOFT CLOSE REJS znajdziemy zawiasy o różnych kątach otwarcia (m.in. 100, 110, 135) oraz do różnych typów szafek i wielu zastosowań frontów meblowych.

Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na te niestandardowe, które zastosowanie znajdują w zabudowach tworzonych na indywidualne zamówienie - równoległe, a także z szerokim kątem otwarcia i zerowym uskokiem.

Źródło i zdjęcie: Rejs

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT