Aranżacja total look w łazience. Jaki kolor płytek wybrać?

Aranżacja total look w łazience jest równie popularna jak klasyczna black&white czy inspirowana motywami natury. Jakie materiały wykończeniowe wybrać, żeby uzyskać zamierzony efekt?

Aranżacja total look w łazience. Jaki kolor płytek wybrać?

PŁYTKI W KOLORZE SZARYM

Wydawać by się mogło, że szarość, przez swoje chłodne oblicze, nie odnajdzie się w łazienkowych wnętrzach. Nic bardziej mylnego! Mnogość odcieni, nasycenia barw oraz różnorodność wykończenia powierzchni sprawiają, że kolor ten świetnie sprawdzi się, zarówno w niewielkich pomieszczeniach, jak i w imponujących rozmiarach salonach kąpielowych.

Możemy postawić na ciepły odcień gris z kolekcji Tassero, neutralny grafit serii Montego lub zdecydować się na bardziej wyraziste stalowe płytki Batista.

By wszechobecna szarość nie zdominowała wnętrza, do każdej aranżacji warto wprowadzić przyciągający uwagę detal. Może nim być drewniana szafka pod blatem, biała modernistyczna wanna w aksamitnym wykończeniu lub dekor w postaci urokliwej mozaiki o drewnianym motywie, z której stworzymy funkcjonalną prysznicową półkę.

Aranżacja łazienki w kolorze szarym firmy Cerrad.

PŁYTKI W KOLORZE CIEPŁEGO BEŻU

Nikogo nie trzeba przekonywać, że spokojne beże i złamane biele są stworzone z myślą o łazienkowych aranżacjach, także tych w stylu total look. Doskonale będą współgrać z bielą ceramiki oraz połyskującą armaturą, której designerskie kształty stanowić będą wyjątkową dekorację.

To właśnie na te elementy warto postawić, by ożywić spokojne i nieco monotonne wnętrze. Całość aranżacji można uzupełnić grafitowymi lub czarnymi ramami luster, roletami w podobnych kolorach oraz ciemnym wykończeniem mebli.

PŁYTKI W KOLORZE SEPII

Proponowana przez projektantów Cerrad łazienka w kolorach sepii jest odpowiedzią na rosnącą popularność odważnych aranżacji.

Niejednolity, przepiękny rdzawy kolor płytek z kolekcji Apenino rust użyty nie tylko na podłodze, stworzy ciekawy duet z dużymi płaszczyznami białej ściany.

Uwagę zwraca zestawienie obok siebie materiałów o zróżnicowanej kolorystyce, ale i wykończeniu - satynowa farba towarzyszy półpolerowanym płytkom lappato. W takich wnętrzach sprawdzą się inspirowane naturą dekoracje, drewniane akcesoria oraz złote dodatki, które wprowadzą do wnętrza powiew stylu glamour.

Szarości, beże czy sepia - wariantów stylizacji total look może być bardzo wiele. Ważne, by obierając określony kierunek pozostać konsekwentnym i zadbać o kompozycję, którą cechować będzie ład i harmonia.

Płytki z kolekcji Apenino rust firmy Cerrad.

Źródło i fot.: CERRAD

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE