Obiekt Roku w Systemach Aluprof 2024: zgłoś swój projekt!

Zgłoś swój budynek do konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof” – rusza V jubileuszowa edycja 6 maja ruszyło przyjmowanie zgłoszeń do międzynarodowego konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof”.

Obiekt Roku w Systemach Aluprof 2024: zgłoś swój projekt!

To już V, jubileuszowa edycja tego prestiżowego wydarzenia, które adresowane jest do branży architektonicznej i budowlanej. Po raz kolejny profesjonalne jury, składające się z wybitnych polskich architektów, wybierze najciekawsze obiekty stworzone przy pomocy rozwiązań firmy Aluprof.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30.06.2024 roku, a uroczysta gala, podczas której poznamy zwycięzców oraz kolejna konferencja z cyklu Future Builders, planowana jest 16. października.

Podobnie jak w przypadku poprzednich edycji organizatorzy przewidzieli głosowanie dla internautów – autor projektu, który zdobędzie najwięcej ich głosów, otrzyma "Wyróżnienie Internautów".

Wszystko, co musisz wiedzieć

Konkurs „Obiekt Roku w Systemach Aluprof” to wydarzenie, które zdążyło już zyskać międzynarodowy rozgłos i zdobyło uznanie branży. Jego adresatami są polskie i światowe pracownie architektoniczne oraz samodzielni architekci.

Ideą konkursu, który w tym roku będzie organizowany już po raz piąty, jest wyróżnienie najciekawszych obiektów – powstałych między 1 stycznia 2022 roku a 30 czerwca 2024 roku –  bazujących na rozwiązaniach Aluprof.

W tegorocznej, jubileuszowej edycji, projekty można zgłaszać do 30.06.2024 r. za pomocą specjalnego formularza dostępnego na stronie future-builders.com/konkurs lub wykorzystując pocztę tradycyjną skierowaną do siedziby firmy Aluprof (decyduje data stempla pocztowego).

Przebieg konkursu

Podobnie jak we wcześniejszych edycjach, konkurs będzie składał się z trzech etapów. W pierwszym organizatorzy ze wszystkich nadesłanych projektów wyłonią 50, które znajdą się w drugim etapie i zostaną ogłoszone na stronie w ciągu 15 dni od zakończenia terminu nadsyłania zgłoszeń.

W drugim etapie profesjonalne jury spośród 50 wybranych wcześniej obiektów wyłoni 10 najlepszych, które zostaną zakwalifikowane do ścisłego finału. W ostatnim etapie jurorzy wskażą 3 zwycięskie projekty, uhonorowane potem nagrodą pieniężną grand prix – 50 tys. zł za I miejsce, 30 tys. zł za II miejsce i 15 tys. zł za zdobycie III miejsca.

W poprzednich edycjach w gronie zwycięskich obiektów znalazły się m.in. tak prestiżowe inwestycje jak budynek Wydziału Lingwistyki Stosowanej i Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego, Hotel Nobu Warsaw, Kompleks Browary Warszawskie, szwedzki obiekt Sara Kulturhus z Skellefteå, wrocławski Green2Day czy katowicki .KTW.

Głosowanie internautów

Organizatorzy przewidzieli konkurs dla internautów. Od 1 lipca do 16 sierpnia 2024 r. będą oni mieli możliwość głosowania on-line na stronie internetowej i wskazania najciekawszego w ich ocenie obiektu spośród budynków zgłoszonych do tegorocznej edycji.

Architekt, którego projekt uzyska największą liczbę głosów internautów, otrzyma „Wyróżnienie Internautów".

Wyłonienie zwycięzców

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi po zakończeniu obrad jury i będzie miało miejsce podczas uroczystej gali, która odbędzie się 16 października 2024 roku w hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie.

Wieczorne wydarzenie poprzedzone będzie międzynarodową konferencją poświęconą najważniejszym zagadnieniom z zakresu architektury, w której dyskusje prowadzić będą znani architekci z Polski i z zagranicy.

Zwycięskie oraz wyróżnione projekty zostaną opublikowane m.in. w mediach branżowych. Więcej informacji można znaleźć na stronie konkursu.


Źródło i zdjęcia: Aluprof

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT