Systemy Aluprof wykorzystane w Circle Wood House

Circle Wood House to rezydencja, która została zaprojektowana przez biuro Mobius Architekci. W inwestycji wykorzystano nowoczesną stolarkę aluminiową firmy Aluprof. Sam budynek liczący sobie ponad 400 metrów kwadratowych otoczony jest strzelistymi sosnami. 

Systemy Aluprof wykorzystane w Circle Wood House

Circle Wood House - szczegóły dotyczące inwestycji

Budynek tak dobrze komponuje się z okalającym go terenem Kampinoskiego Parku Narodowego, że wygląda niczym dzieło natury. Skojarzenie nasuwa się samo: perfekcja. Każdy element – od kształtu rezydencji, po zastosowaną stolarkę – został precyzyjnie zaplanowany, by łączyć funkcjonalność z wyjątkowymi walorami wizualnymi. Punktem wyjściowym projektu było określenie wyglądu bryły, który stanowiłby wstęp do połączenia lasu z realizowanym obiektem.

Pomyślałem o domu jak o wielkim kawałku pnia. Projektowanie poprzez redukcję przypominało ciosanie w drewnie kieszeni pomieszczeń i kameralnych, półprywatnych, przeszklonych wnęk. W ten sposób użytkownicy mogą poczuć się jakby stale spacerowali wśród drzew. Jest tu wiele przeszkleń rozmywających granice. Działka zapewnia swobodę, wręcz intymność obcowania z naturą i architekturąwyjaśnia Przemek Olczyk z warszawskiego biura Mobius Architekci.

Łazienka w Circle Wood House
Łazienka w Circle Wood House fot. Paweł Ulatowski

Projektanci ciosali Circle Wood House w żelbetowej, owalnej konstrukcji, którą zakamuflowano panelami z zachodnioafrykańskiego drewna Okume. O jego wyborze zdecydował ciepły, dymny odcień, pozwalający połączyć otoczenie z wnętrzem budynku. Innym łącznikiem w tej realizacji jest wyjątkowe atrium. To przestrzeń wypełniona trawą i sosnami. Projektantom udało się stworzyć zaskakujący efekt – powstały na planie pierścienia budynek jest otoczony lasem, ale również sam go otacza.

By domownicy mogli jeszcze bardziej poczuć sączącą się do wnętrza obiektu naturę, pracownia Mobius Architekci wykorzystała rozwiązania zaprojektowane przez Aluprof.

Bez wątpienia wielkogabarytowe przeszklenia zajmują wysoką pozycję w kształtowaniu estetyki naszych budynków. Dużą wagę przykładamy również do materiałów elewacyjnychprzyznaje Przemek Olczyk.

Wnętrze Circle Wood House
Wnętrze Circle Wood House fot. Paweł Ulatowski

Do realizacji ściany fasadowej domu, jak również świetlika dachowego, projektanci zdecydowali się wykorzystać semistrukturalną fasadę słupowo-ryglową MB-SR50N EFEKT, dającą szerokie możliwości w kwestii wyboru profili, kształtowników oraz szklenia. Specjalny system mocowania szyb do słupów i rygli pozwala na uzyskanie od zewnątrz jednolitej i gładkiej szklanej ściany, podzielonej pionowymi i poziomymi liniami o szerokości zaledwie dwóch centymetrów. W obiekcie wykorzystano również aluminiowe drzwi panelowe z bocznym naświetleniem, a dopełnieniem realizacji są okna oraz witryny stałe w systemie MB-86 SI, który charakteryzuje się świetnymi parametrami izolacyjnymi. Za wykonanie stolarki w obiekcie odpowiadała firma Bausan.

źródło i zdjęcia: Aluprof SA

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT