Isover partnerem książki dotyczącej budownictwa energoefektywnego

"NOWOCZESNE BUDYNKI ENERGOEFEKTYWNE. Znowelizowane warunki techniczne", autorstwa dr inż. Agnieszki Kaliszuk-Wieteckiej i dra inż. Arkadiusza Węglarza, to monografia poświęcona zagadnieniom związanym z problemami ograniczania zużycia energii. Partnerem książki jest marka ISOVER, lider rozwiązań energooszczędnych do zastosowań izolacyjnych w budownictwie oraz przemyśle.

Isover partnerem książki dotyczącej budownictwa energoefektywnego

- W mojej ocenie jest to obowiązkowa pozycja dla całej branży budowlanej - mówi Henryk Kwapisz, dyrektor zrównoważonego rozwoju ISOVER.

Kwestia procedur umożliwiających zmniejszenie zużycia energii to coraz częściej podejmowany temat, zwłaszcza w kontekście dbałości o środowisko naturalne. To wyjątkowo istotne zagadnienie gospodarcze i społeczne.

Autorzy monografii, wieloletni pracownicy naukowi Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, w swojej pracy szczegółowo omówili, jak obniżyć́ zużycie energii w budynkach.

Przedstawili środki techniczne, procedury organizacyjne oraz wymagania prawne i rozwiązania techniczne związane z zagadnieniem poprawy efektywności energetycznej budynków. Dokonali także krytycznej oceny niektórych przepisów stosowanych w tym obszarze.

Nie bez powodu, oficjalnym partnerem wydawnictwa została marka ISOVER, producent niepalnej i energooszczędnej wełny mineralnej, który od wielu lat wspiera i promuje działania związane z propagowaniem wiedzy na temat właściwej izolacji w budownictwie.

- Nasza współpraca ze środowiskiem naukowym jest bardzo ważnym aspektem pracy, ze względu na możliwość wymiany doświadczeń i czerpania wiedzy z najlepszych źródeł. Od lat staramy się wspomagać wartościowe projekty, dlatego z przyjemnością wsparliśmy także monografię dr inż. Agnieszki Kaliszuk-Wieteckiej i dra inż. Arkadiusza Węglarza. Porusza ona niezwykle istotne zagadnienia dotyczące energoefektywności budynków. W mojej ocenie jest to obowiązkowa pozycja dla całej branży budowlanej - mówi Henryk Kwapisz, dyrektor zrównoważonego rozwoju ISOVER.

Publikacja wydawnictwa Polcen jest zbiorem cennych wskazówek m.in. do: projektantów, audytorów energetycznych, specjalistów zajmujących się problematyką efektywności energetycznej, inwestorów, przedsiębiorców, pracowników naukowych oraz studentów. Książkę rekomenduje Polska Izba Inżynierów Budownictwa.

Źródło i zdjęcie: Isover

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE