Rozmieszczenie fabryk we wszystkich regionach kraju klientom ułatwia nabycie styropianu, a przedsiębiorcom pozwala racjonalizować koszty dostawy.
- Dostawy płyt styropianowych opierają się zazwyczaj na transporcie własnym producentów, zarówno do dystrybutorów, jak i wprost na place budowy. Styropian jest lekki, zależnie od rodzaju metr sześcienny tego wyrobu waży od 10 do 40 kilogramów, można więc go łatwo przewozić i przenosić.
- Ze względu na niską cenę produktu, a co za tym idzie także marżę, jego ekspedycja na większe odległości zwyczajnie się nie opłaca. Z tego względu przedsiębiorcy, którzy dążą do rozszerzenia zasięgu swoich produktów, produkują styropian w kilku fabrykach w różnych regionach kraju. Firmy posiadające jeden zakład produkcyjny ograniczają się zwykle do rynków lokalnych - tłumaczy Kamil Kiejna, prezes PSPS.
- Nasza mapa ułatwi konsumentom znalezienie producenta w najbliższej okolicy, nie tylko w celu zakupu wyrobu, ale także uzyskania wsparcia technicznego - podkreśla szef Stowarzyszenia.
Przygotowana przez PSPS mapa pokazuje wszystkie zakłady produkcyjne zrzeszonych w PSPS firm. Są to: Albaterm, Arbet, Arsanit, Austrotherm, Dom-Styr, Ekobud, Enerpor, Genderka, Izolbet, Izoterm, Knauf Therm, Krasbud, Neotherm, NTB, Paneltech, Piotrowski, Polstyr, Promax, Sonarol, Steinbacher Izoterm, Styr-Bud, Styrmann, Styropak, Styropian Plus, Styropmin, Styropoz, Swisspor, Termex, Tyron.
Mapa dla konsumentów zainteresowanych wyrobami ze styropianu dostępna jest pod adresem www.producencistyropianu.pl w zakładce „Znajdź producenta”.
Narzędzie stworzone na bazie Google Maps umożliwia nie tylko precyzyjny dostęp do lokalizacji producenta, ale także do jego danych kontaktowych.
Źródło i zdjęcie: Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu
Komentarze