Oznaczenie ITB EKO - przyjazny wyrób przyznane materiałom Termo Organiki

Niezależny Instytut Techniki Budowlanej wydał świadectwa deklaracji środowiskowej II typu dla Termo Organiki - największego polskiego producenta styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń. Od teraz materiały Termo Organiki mogą być oznakowane symbolem ITB EKO - przyjazny wyrób, który jest gwarancją otrzymania rzetelnego wyrobu.

Oznaczenie ITB EKO - przyjazny wyrób przyznane materiałom Termo Organiki

Coraz częściej słyszy się o groźbie klimatycznej katastrofy, za którą odpowiedzialny jest człowiek. Komisja Europejska w ramach prowadzenia proekologicznej polityki wprowadziła narzędzia do wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju.

Jednym z tych narzędzi są deklaracje środowiskowe, czyli eko-etykiety, których zadaniem jest komunikowanie informacji środowiskowych o wyrobach budowlanych.

Deklaracje środowiskowe mają korzystnie wpływać na zmniejszenie obciążenia środowiskowego i zapewnić ciągłe stymulowanie innowacji w procesie produkcji wyrobów.

OZNACZENIE ITB EKO - PRZYJAZNY WYRÓB DLA MATERIAŁÓW TERMO ORGANIKI

Świadectwa deklaracji środowiskowych II typu oparte o normy PN-EN ISO 14021 wydane przez Instytut Techniki Budowlanej (ITB) potwierdzają, że materiały wchodzące w skład kompletnego systemu ociepleń Termo Organiki nie zawierają substancji szkodliwych dla zdrowia i środowiska, nie niszczą warstwy ozonowej, a w swoim składzie posiadają jedynie dozwolone biocydy zapobiegające rozwojowi grzybów i pleśni na elewacji.

Instytut Techniki Budowlanej przyznał również Termo Organice prawo do umieszczenia oznakowania ITB EKO - przyjazny wyrób na opakowaniach styropianów oraz materiałów wchodzących w skład kompletnego systemu ociepleń.

Oznaczenie ITB EKO - przyjazny wyrób to czytelny i wiarygodny komunikat, że oznakowany produkt wyróżnia się pod względem jakości środowiskowej spośród innych wyrobów oferowanych na rynku, przy czym jakość ta została osiągnięta z zachowaniem wymaganych właściwości użytkowych.

Świadectwa deklaracji środowiskowych II typu wydane przez ITB na podstawie dogłębnej analizy i odpowiednich badań oddziaływania na środowisko dowodzą, że zarówno styropian, jak i pozostałe składniki systemu ociepleń Termo Organiki są bezpieczne dla ludzi i środowiska.

- Fakt, że zarówno nasz styropian, jak i materiały wchodzące w skład kompletnego systemu ociepleń, uzyskały świadectwo deklaracji środowiskowej II typu, to dla nas kolejny dowód na to, że wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań ma sens - mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor techniczny Termo Organiki.

- O jakość naszego powietrza walczymy wszyscy. W ramach tej walki od ponad roku prowadzimy kampanię społeczną, w której uświadamiamy, że termomodernizacja to najlepszy sposób na ograniczenie smogu, ponieważ znacząco zmniejsza zużycie energii potrzebnej do ogrzania budynku.

- Problem smogu dotyka nas wszystkich i choć wiemy, że przed nami jeszcze długa droga, to ważne jest podejmowanie szeregu pojedynczych działań, które prowadzą do ograniczenia emisji szkodliwych substancji.

W dzisiejszych czasach potrzeba jak najwięcej wysokiej jakości „przyjaznych wyrobów”, aby pozytywnie oddziaływać na środowisko naturalne. Odpowiedzialność spoczywa na barkach społeczeństwa do którego należymy, a więc także na producentach materiałów budowlanych.

Świadectwa deklaracji środowiskowych II typu dla Termo Organiki.

Źródło i zdjęcie: Termo Organika


FILMY OSTATNIO DODANE