Drabina, zgodnie z definicją, ułatwia wchodzenie na niewielkie wysokości. Nie powinna być zatem narzędziem podczas długotrwałych, często całodziennych prac. W ich przypadku warto postawić na konstrukcje, które zaoferują większą wygodę i poczucie bezpieczeństwa, a tym samym zapewnią efektywniejsze działanie. A tu idealnie sprawdzą się rusztowania jezdne. Oto lista zalet.
Rusztowanie jezdne - bezpieczeństwo
W skład serii rusztowań ProTec wchodzą atestowane przez TÜV 4 modele wykonane z aluminium: ProTec, ProTec XXL, ProTec XS oraz ProTec XS-P. Oferują one wysokość roboczą w zakresie od ok. 2,9 m do 14 m. Wszystkie wersje wyposażone zostały w pomost roboczy wykonany z wielowarstwowej płyty pokrytej antypoślizgową, odporną na niekorzystne warunki atmosferyczne warstwą żywicy fenolowej. Bezpieczne dostanie się na pomost, od wewnętrznej strony konstrukcji, zapewniają antypoślizgowe, profilowane szczeble zamontowane na pionowej ramie. Optymalną stabilność zapewniają wytrzymałe stalowe stabilizatory oraz podpory, których montaż zalecany jest przez producenta od określonej wysokości rusztowania. Użytkowników ze wszystkich stron ochraniają barierki oraz drewniane burty przypodłogowe.
Rusztowanie jezdne - wygoda
Rusztowania ProTec to znacznie więcej niż tylko bezpieczeństwo. Duża platforma robocza, której nośność wynosi 200 kg/m2, w modelu ProTec XXL oferuje powierzchnię o wymiarach aż 200x120 cm. Dzięki temu z powodzeniem pomieści ona kilku pracowników wraz z niezbędnymi narzędziami oraz materiałami budowlanymi, ograniczając tym samym uciążliwe przemieszczanie w górę i w dół. Co więcej, możliwość zmiany wysokości pomostu co jeden szczebel, pozwoli optymalnie dopasować jego położenie do aktualnych wymagań. O wygodę użytkowników w kwestii zmiany położenia rusztowania dbają rolki jezdne, wyposażone w hamulec oraz regulację wysokości, która pozwoli zniwelować nierówności podłoża do ok. 10 cm.
Rusztowanie jezdne - funkcjonalność
Niewątpliwą zaletą rusztowań KRAUSE ProTec, którą doceniają fachowcy wielu branż, jest szybki i prosty montaż, bez konieczności użycia dodatkowych narzędzi. A to dzięki zastosowaniu specjalnych połączeń zaciskowych oraz małej liczbie części. Co więcej, wersja ProTec XS to konstrukcja składana, zbudowana z zaledwie dwóch elementów (rama oraz podest), co pozwala na niemal natychmiastową gotowość rusztowania do pracy. Jego podstawowa wysokość wynosi 1,8 m, co sprawia, że bez problemu zmieści się w standardowy otwór drzwiowy i jest idealnym rozwiązaniem do długotrwałych prac wewnątrz budynków. W przypadku tego modelu, warto także zwrócić uwagę na małe rozmiary po złożeniu, dzięki którym konstrukcję w łatwy sposób można schować bo bagażnika auta typu combi. A to dla ekip budowlanych naprawdę ważne!
Użytkownicy, szczególnie ci indywidualni, często rezygnują z wykorzystania rusztowań w obawie przed trudnym i długim montażem oraz dużymi rozmiarami konstrukcji. Niesłusznie - jak pokazuje charakterystyka serii ProTec KRAUSE, warto po nie sięgnąć, zapewniając sobie komfort i bezpieczeństwo prac na naprawdę wysokim poziomie.
źródło i zdjęcie: Krause
Komentarze