Decyzja BASF Polska o przystąpieniu do Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń jest wyrazem szacunku dla działań tej organizacji na rzecz energooszczędności i stosowania w budownictwie systemów ETICS, mówi dr inż. Mariusz Garecki, dyrektor działu chemii budowlanej w BASF Polska.
Zdaniem dra Gareckiego, perspektywy branży zależą od rozwiązań zapewniających wymierne oszczędności energii zużywanej na ogrzewanie budynków. Należy rozwijać koncepcje związane z okresową akumulacją energii w strukturze ścian, z refleksją termiczną powłok oraz z ograniczaniem strat energii przez przegrody budowlane na bazie rozwiązań tradycyjnych, takich jak materiały termoizolacyjne o coraz niższym współczynniku przewodności cieplnej. Chcielibyśmy wspierać wspólne prace w ramach Stowarzyszenia zwłaszcza w tych dziedzinach, korzystając z potencjału naszych jednostek badawczych i laboratoriów oraz z wyników kilkudziesięciu lat badań dotyczących zagadnień oszczędzania energii w budynkach, dodaje przedstawiciel BASF Polska.
Prezes SSO dr inż. Jacek Michalak zwraca uwagę, że jednym z zadań Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń jest wyznaczanie oraz upowszechnianie standardów w produkcji, aplikacji i eksploatacji systemów ociepleń. Wiedza i doświadczenie specjalistów BASF Polska będzie bardzo cenną pomocą w realizacji tej misji. Z radością witamy ich w naszym gronie, podkreśla prezes Michalak.
W Stowarzyszeniu na Rzecz Systemów Ociepleń reprezentowane są następujące podmioty: Alpol Gips, Atlas, Austrotherm, BASF Polska, Baumit, Bolix, Caparol Polska, Ejot Polska, Fabryka Styropianu Arbet, Henkel Polska, Knauf Bauprodukte, Koelner, Lakma, Mapei Polska, MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej, Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu, PPG Deco Polska, Quick-mix, Saint-Gobain Construction Products Polska/Weber, Sto-ispo, Termo Organika, Textilglas Polska, Wacker-Chemia Polska i Wkręt-met.
źródło i zdjęcie: Informacja o Stowarzyszeniu na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO)
Komentarze